reklama

Než se dáte do vánočního pečení: Báječné vychytávky, které vám usnadní práci

Za chvíli to vypukne! Nejprve přijdou na řadu perníčky, to bude za chvíli, a než se nadějete, budete v jednom vánočním kole. Proto jsme pro vás našli skvělé vychytávky, se kterými vás vánoční pečení bude konečně opravdu bavit!

Vánoční pečení

Dřevěný váleček, který nesmí do myčky a stejně tak dřevěný vál, který pak doma celý rok překáží, můžete nechat pěkně odpočívat… Pořiďte si moderní kousky! Mají někdy až nečekané funkce!

1. Nejprve se musí vše navážit…

Skládací digitální kuchyňská váha na baterie, se třemi citlivými senzory. Posadíte na ni jakoukoli misku a po skončení práce ji složíte do úhledného mini balíčku. Rozsah vážení 1-5000 g vám jistě postačí! 

váha 1
i (Zdroj: Naoko.cz)
váha 1

2. Zadělat a vymíchat těsto…

Sada tří zadělávacích mís s hranou na rozklepnutí vejce a k tomu i šikovný oddělovač žloutků k nasazení na hranu mísy. Vše navržené pro komfortní pečení. Už žádná vajíčka rozprsklá po celém hrnku a špinavé prsty! Každá mísa je opatřena i hubičkou pro snadné nalévání řídkého těsta do formy.

váha 2
i (Zdroj: Naoko.cz)
váha 2

3. Ještě honem naloupat oříšky...

Šikovný malý nástroj, který je vyroben z přesného odlitku nerezové oceli. Nut Splitter si snadno poradí s vlašským ořechem a zůstanou z něj dvě neporušené půlky. Inspirací pro designéra prý bylo okřídlené semeno javoru symbolizující svobodu a jednotu.

Než se dáme do vánočního pečení 3
i (Zdroj: CassaBella.cz)
Než se dáme do vánočního pečení 3

4. Tak kde máme ten vál…

Dřevěný vál opravdu ponechte tam, kde je! Podložka na vykrajování bude vašim pomocníkem při pečení. Chrání stolní desku a usnadňuje sundání těsta po vykrojení z povrchu stolu. Díky předtištěným vzorům ji můžete využít i pro vytváření dekorací, například z čokolády.

Než se dáme do vánočního pečení 4
i (Zdroj: Ikea.cz)
Než se dáme do vánočního pečení 4

5. A válíme těsto…

Starý dřevěný váleček? Zapomeňte na něj! Pořiďte si nastavitelný váleček se čtyřmi páry odnímatelných barevných kroužků pro nastavení požadované tloušťky váleného těsta (2, 4, 6, 10 mm). Povrch válečku cejchován po 20 mm od 150 mm do 330 mm. Tohle je vážně báječná vychytávka, kterou oceníte hned při prvním pečení!

Než se dáme do vánočního pečení 5
i (Zdroj: Naoko.cz)
Než se dáme do vánočního pečení 5

6. Snadné muffiny...

Nechce se vám do zdlouhavého vykrajování malých kousků? Klidně letos připravte muffiny a uvidíte, že je rodina ocení. Stačí je jen pěkně nazdobit. A základem jsou samozřejmě pěkné barevné košíčky z papíru.

Než se dáme do vánočního pečení 6
i (Zdroj: Ikea.cz)
Než se dáme do vánočního pečení 6

7. Ještě potřebujete ořechy na zdobení?

Pomůže vám veverka, pro kterou je louskání ořechů hračka! Stylový louskáček na ořechy Scoiattolo (veverka) navrhl architekt Andrea Branzi a je vyroben z nerezové oceli a dřeva.

Než se dáme do vánočního pečení 7
i (Zdroj: CassaBella.cz)
Než se dáme do vánočního pečení 7

8. A teď to pěkně zabalíme…

Dárková krabička na domácí sladkosti se hodí po celý rok, ale na vánoční pečení cukroví je obzvlášť skvělá. Pokud vyrazíte za přáteli, jistě jim ponesete ochutnat výsledky svého snažení!

Než se dáme do vánočního pečení 8
i (Zdroj: Ikea.cz)
Než se dáme do vánočního pečení 8

Publikováno: 1. 11. 2017, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce