reklama

Chcete stavět dům? Domeček z kamínků si s námi postavíte už za tři neděle!

Vyrobit si dům z kamínků zvládnete za pár týdnů. Pro tuto dekoraci poslouží kamínky jako základní stavební materiál, skládají se jako malé kamínkové cihly. Nemusíte nikam spěchat, stavět můžete postupně a za tři neděle máte hotovo. Váš domeček pak může zdobit zahradu, terasu, nebo vás může na balkoně motivovat k splnění snu o vlastním domě.

Dekorace v podobě kamínkového domečku vám může ozdobit zahradu či balkon (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Domeček jako dekorace? Co budete pro výrobu domečku z kamínků potřebovat:

  • podpalovací dřívka
  • oblázky, břidlici, drobnější štěrk (kačírek)
  • přírodní kůru
  • tenké latě
  • malou pilku na dřevo, hřebíky, kladívko
  • kousek umělého koberce
  • technické lepidlo
  • další vhodné dekorace
Připravte si dřívka, kamínky a technické lepidlo
Připravte si dřívka, kamínky a technické lepidlo (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Kde sehnat vhodné kamínky

Můžete je nasbírat na procházce či u řeky. Kamínky se také prodávají v obchodech s hobby potřebami nebo v lepším papírnictví. Propátrejte prodejny pro zahradnictví nebo prodejny stavebního materiálu a také e-shopy pro zahrady a stavbu.

Jak vyrobit dekorační domek z kamínků

Na pevnou podložku začněte lepit kamínky technickým lepidlem podobně, jako byste stavěli zdi domu. Nalepte 3-4 řady a nechte podle druhu lepidla pořádně zaschnout, aby se vám zdi domečku nebortily.

Okénka vyrobte z tenkých hobby latí. Jednoduše je vytvořte z latěk a hřebíků. Na místo, kam budete lepit okno, umístěte břidlici, vytvoří to velmi dobrý rovný podklad, na který pak pohodlně nalepíte okno.

Kamínky lepte jako zdi a pod okny umístěte břidlici. Nechte důkladně zaschnout
Kamínky lepte jako zdi a pod okny umístěte břidlici. Nechte důkladně zaschnout (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Z hobby latí vytvořte i kostru střechy. Místo tašek nalepte kousky kůry. Můžete použít například mulčovací kůru. Připravte si také vstupní dveře a případně budku pro psa.

Z kůry dokončete střechu
Z kůry dokončete střechu (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Nechte připravenou střechu dobře zaschnout a dodělejte zbytek domečku případně další patra. Poté na domeček přilepte hotovou zaschlou střechu. Pracujte opravdu pomalu a s přestávkami, aby mělo lepidlo šanci dostatečně vytvrdnout.

Kolem domečku použijte nastříhaný koberec umělého trávníku. Podle vlastních možností a potřeb přidejte další dekorace, například budku pro psa, mini sošku trpaslíka, venkovní osvětlení apod. Fantazii se meze nekladou.

Pro okolí domečku můžete použít umělý trávník
Pro okolí domečku můžete použít umělý trávník (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Na střechu můžete použít i svázané snopy sušených travin. Každý takový domeček z kamínků bude vždy naprostý unikát. Hodí se na zahradu, terasu i balkon, takže můžete další domečky darovat svým známým jako netradiční dárek.

Domeček z kamínků se hodí i jako netradiční dárek
Domeček z kamínků se hodí i jako netradiční dárek (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Zdroj: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Kamínky jsou ideálním materiálem pro výrobu rozmanitých dekorací:

Publikováno: 28. 11. 2021, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná