reklama

Wow! Horké pero! Objevte nový svět tvoření - vyrobte své vlastní přání, které nikdo jiný nemá

Kouzlete pomocí horkého pera! Čeká vás svatba, oslavy narození potomka nebo snad narozeniny? Korunujte svou gratulaci pomocí svého vlastnoručně vyrobeného originálního přání. Šárka Rooya vám v tomto svém návodu poradí, jak si můžete vyrobit unikátní přání s motýlky z tvrdého papíru.

Přání s motýlky je ideální pro každou oslavu, vyrobíte ho horkým perem (Zdroj:Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Co k tomu budete potřebovat:

  • barevné papíry různé gramáže, čtvrtku
  • 3D lepítka, samolepky, ozdobné lepicí pásky
  • nůžky, sešívačku
  • tuhé lepidlo
  • kružítko, tužku
  • zlatou barevnou fólii
  • horké pero
K výrobě originálního přání potřebujete mimo jiné i metalickou fólii a horké pero
K výrobě originálního přání potřebujete mimo jiné i metalickou fólii a horké pero (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Nejprve z tvrdého barevného papíru střední gramáže vystřihněte dvě různě velká kolečka. Ta si na papír nakreslete pomocí kružítka. Jedno bude mít průměr 3 cm a to druhé 4 cm. Z papíru si také odstřihněte proužek papíru - na tykadlo.

Nejprve si z tvrdého barevného papíru vystřihněte kolečko
Nejprve si z tvrdého barevného papíru vystřihněte kolečko (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Z vystřižených dílů si pak sestavte motýla. Kolečka přehněte na polovinu. Hranu uhlaďte nůžkami. Polovinu pak přehněte na další polovinu. Tykadla pomocí nůžek zvlňte. Pak je přehněte napůl.

Kolečko přehněte napůl
Kolečko přehněte napůl (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Sešívačkou pak všechny dílky spojte do tvaru motýlka. Nejdříve k sobě scvakněte ve středu přehnutá kolečka. Následně k nim přicvakněte i tykadla. Motýlka pak ručně vytvarujte, aby se rozevřel. Motýlka položte na podložku a jemně jednotlivá křidélka roztáhněte prsty.

Motýlka do finální podoby vytvarujte prsty
Motýlka do finální podoby vytvarujte prsty (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Následně si připravte čtvrtku o velikosti dvou vedle sebe položených přání. Čtvrtku si ozdobte barevným papírem. Nějak moc se s tím nemusíte "párat". Stačí, když si barevný papír natrháte na různě veliké pruhy a jinak tvarované kousky, jež pak nalepíte tuhým lepidlem na čtvrtku. Vše, co přesahuje čtvrtku, následně zastřihněte. Čtvrtku polepte podle svého vkusu. Můžete ji rovněž i pokreslit gelovými pery nebo použít fixy.

Pro větší efekt můžete přání ozdobit pomocí horkého pera a speciální fólie. Aby vše fungovalo, je zapotřebí nejprve nechat na minutu předehřát pero. Na přání pak položte fólii a předehřátým perem (mírným tlakem a pomalým pohybem) vytvářejte na fólii ornamenty nebo text. Buďte trpěliví, chce to trochu grif. Nevzdávejte práci, když se vám to napoprvé nepovede. Je proto dobré si před tvořením přání tuto techniku nejprve vyzkoušet tam, kde vám nebude vadit, že se vám vše hned nepovede.

Vyzkoušejte horké pero. Můžete jím psát i kreslit různé ornamenty
Vyzkoušejte horké pero. Můžete jím psát i kreslit různé ornamenty (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Teď už jen zbývá, abyste na přání nalepili motýlka, hotové přáníčko pak darujete nějakému oslavenci.

Horké pero je skvělá vychytávka - přáníčku dáte originální ráz
Horké pero je skvělá vychytávka - přáníčku dáte originální ráz (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Co je horké pero?

Nevíte, co je horké pero? Horké pero je moderní vychytávka pro aplikaci metalických fólií za horka. Je to vychytávka pro všechny milovníky kaligrafie i cardmakingu. Horké pero umožňuje psát i kreslit různé projekty. Pomoci si přitom můžete i šablonou. Pero má kaligrafickou špičku a díky fólii má text originální ráz. Perem je možné psát na papír, karton, fotografie, pauzovací papír, kůži, dřevo, látku, stuhy, plast, slídu, chipboard a acetát. Pero funguje s pomocí USB kabelu.

Zdroje: pořad Receptář prima nápadů

Darujte své srdce propletené papírem:

Publikováno: 20. 11. 2021, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová