reklama

Nevyhazujte plastové sáčky, vždyť přece nejsou pouze na jedno použití

Navzdory veškeré snaze minimalizovat používání plastových tašek a sáčků, stejně si otravný plast vždy najde způsob, jak nakonec skončí ve vašich domovech. Co s nimi? Není dobré tašky a sáčky z plastu hned vyhazovat, když u vás skončily, zkuste jim najít nějaké další praktické využití. Nic vás nenapadá? Nevadí, máme pro vás tipy a rady na chytré - opakované použití plastových sáčků a tašek.

Nahromadily se u vás plastové sáčky a vy nyní přemýšlíte, jak je opakovaně použít? My to víme a rádi vám poradíme (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Praktické způsoby opětovného použití plastových sáčků

Plastové sáčky můžete mít uloženy v přihrádce v autě, kde je lze používat ke sběru odpadu na cestách. Díky nim pak udržíte své auto stále čisté. Vše máte na jednom místě a po naplnění sáček můžete vyhodit. Také je možné zkusit sáček vysypat a použít znovu. Pokud má někdo u vás doma kinetózu, vždy je dobré mít pro tyto případy nějaké sáčky v autě po ruce. Když se vám náhodou stane, že si venku zablátíte boty a nechcete si bláto nanosit do auta, můžete tento problém vyřešit pomocí plastových sáčků, které si jednoduše nazujete na boty.

Plastové sáčky můžete opakovaně využít na odpad v autě
Plastové sáčky můžete opakovaně využít na odpad v autě (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Větší plastové sáčky a plastové tašky můžete používat jako vložky do odpadkového koše. Rozhodně se také hodí na balení špinavých plenek. Zabrání rychlému šíření zápachu. Plastové sáčky jsou geniální na vše, co potřebujete zabalit. Třeba mokrý deštník nebo boty, když cestujete, nebo když se chystáte do bazénu. Díky tomu vše ostatní v tašce zůstane suché a čisté.

Sáčky můžete použít na cokoliv jiného, co chcete, aby zůstalo separované. Na dovolené je možné do těchto sáčků sbírat i špinavé prádlo. Použít je lze i pro balení potravin v mrazáku. Pokud máte tu možnost, klidně je můžete užít k opakovanému nákupu potravin. Použijte k zabalení věcí, které by se mohly rozsypat. Plastové sáčky se hodí pro zabalení kynoucího těsta. Igelitové sáčky lze použít na hovínka vašich mazlíčků. Sáčky můžete upotřebit i k vytvoření miniaturního skleníku pro vaše doma pěstované rostliny. Využít je můžete k vycpání prostoru balíku.

Jednou z možností, jak můžete opakovaně použít plastové sáčky, je skladování jídla
Jednou z možností, jak můžete opakovaně použít plastové sáčky, je skladování jídla (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

A když jsme u toho vycpávání, víte, že jimi můžete vycpat i boty, které schováváte na další sezónu? K udržení tvaru se tradičně používaly v minulosti spíše noviny, ale klidně místo nich můžete použít i tyto sáčky. Využít je můžete také místo rukavic. V neposlední řadě je můžete darovat tam, kde sáčky využijí.

Tipy na kreativní využití plastových sáčků

Upcyklujte plastové sáčky v šikovné dětské švihadlo. Pokud nasbíráte dostatečné množství sáčků, můžete si z nich vyrobit pom pom dekorace. V době Halloweenu z nich můžete vyrobit originální duchy. S trochou kreativity z nich vyrobíte šikovnou peněženku na mince.

Plastové sáčky různých barev mohou posloužit jako materiál pro vytvoření obrazu
Plastové sáčky různých barev mohou posloužit jako materiál pro vytvoření obrazu (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Když nasbíráte dostatečné množství plastových sáčků a tašek, můžete si z nich vytvořit nevšední přízi, s níž dokážete uplést nebo uháčkovat spoustu originálních a praktických věcí (koše, nákupní tašky, kabelky, koberce, rohože a podobně). Zažehlením několika sáčků k sobě lze vyrobit pevnou obálku na zasílání poštovních zásilek. S trochou kreativity je možné ze zažehlených plastových tašek vyrobit dokonce scrapbooková alba.

Plastové sáčky je možné využít i kreativním způsobem. Vyrobit z nich můžete třeba originální koberec
Plastové sáčky je možné využít i kreativním způsobem. Vyrobit z nich můžete třeba originální koberec (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Zdroje: bobvila.com; recycleandrecoverplastics.org; thespruce.com; thekitchn.com; diyncrafts.com

Originální peněženku si vyrobíte třeba z obyčejného kartonu:

Publikováno: 9. 11. 2021, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová