reklama

Umělci proměňují vodovodní trubky v osobitou součást interiéru: Industriální styl

Pro fanoušky industriálního stylu musí být představa domácnosti kompletně vybavené nábytkem a doplňky z vodovodních a jiných trubek naprosto snová. Mohl by to být i váš sen?

Jak poznat industriální styl, který se zrodil ve době, kdy se rozhodovalo o dalším osudu starých opuštěných továren a skladišť poblíž městských center, tedy na počátku 20. století? I dnes jsou loftové byty, tedy byty vzniklé v těchto prostorách, v popředí zájmu především mladých a umělecky orientovaných lidí. Typickými prvky jsou především materiály v jejich surové podobě. Beton je prostě betonem a kov zůstává kovem i se stopami opotřebení. Stěny zůstávají neomítnuté, technické zázemí budovy a bytu se nijak neskrývá. Kov a beton se nejčastěji kombinuje se dřevem, kamenem a přírodní kůží.

Takový industriální sen umí přímo tady v české kotlině splnit Tomáš Mrkvica, který tvoří pod značkou ideaface. Nábytek a doplňky této značky stojí na pevných základech vodovodních trubek z oceli a litiny, které autor rád kombinuje s nahrubo opracovaným dřevem.

Industriální styl
i (Zdroj: www.fler.cz/ideaface)
Industriální styl

Mohlo by se na první pohled zdát, že tento styl není nic pro romantiky. Ale věřte, že pro zapálené fanoušky „industriálu“ není nic romantičtějšího, než atmosféra staré tovární haly a kombinace kovu, betonu, holých cihel a dřeva. Výjimečný důraz tento styl klade na dlouhou životnost a funkčnost. Té lze dosáhnout spojením poctivé ruční práce a kvalitních materiálů.

Industriální styl
i (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/AehY_C7--9WA_8pNptzqlIPJDg6FcQd4_-6MKhs7kgZR_BlNUp3HfxQ/)
Industriální styl

Se starých trubek vytvořte třeba věšák. Dejte si velmi záležet na vhodném osvětlení. Industriálnímu stylu sluší tovární lampy, reflektorová svítidla a jednoduché kovové pracovní lampičky. S doplňky a dekoracemi to ale nepřehánějte.

Industriální styl
i (Zdroj: www.fler.cz/ideaface)
Industriální styl

Podobný nábytek a doplňky si ale nutně nemusíte představovat jen v chladně působícím loftu. V kombinaci s hřejivě působícím dřevem a vhodně zvolenými dekoracemi se totiž kovové trubky vůbec nevylučují s pocitem útulna.

industriální styl
i (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/595038169488482294/)
industriální styl

Na trhu objevíte i drobnosti pro ty, kterým industriál učaroval, ale zatím se na předělávání bytu do stylu tovární haly úplně necítí. Držák na toaletní papír nebo lampička z vodovodních trubek, která se rozsvěcí pomocí starého zahradního kohoutku, vynikne jako vtipný doplněk v jakémkoli interiéru.

Publikováno: 9. 10. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce