reklama

Nové boty nemusí být mučící nástroj. Těchto 7 triků vás zachrání

Koupili jste si krásné nové boty, ale bojíte se, že vás budou tlačit? Máme pro vás tipy, jak tomu předejít. Vyzkoušejte naše osvědčené triky na jejich rozšlápnutí, díky nimž vás potom nové boty nebudou tlačit.

Víte, co udělat s botami, aby vás netlačily? Máme pro vás zajímavé tipy na osvědčené triky (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

V nových botách není dobré, abyste hned vyrazili na nějakou důležitou schůzku nebo se v nich vydali na cestu, mohly by vás totiž nepříjemně překvapit. I když se na první pohled zdá, že vám v obchodě boty padnou jako ulité, ve skutečnosti tomu nakonec pak může být jinak. Co ale dělat, aby vás boty netlačily?

Zkuste vodu

Boty se ve skutečnosti roztahují jen velmi pomalu a postupně. Kožené boty jsou na tom sice o něco lépe, ale i ony dokáží vyrobit pořádné puchýře. Pokud chcete proces roztahování urychlit, zkuste vodu. Nemusíte se v nich zrovna procházet v dešti, stačí, když je navlhčíte, něčím pevným vycpěte (třeba novinami) a necháte je přes noc odležet.

Louže
Popisek Boty se poměrně rychle roztáhnou, když se namočí (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Mokré ponožky

Na podobném principu fungují i mokré ponožky. Navlékněte si na své nohy mokré ponožky, na něž si pak obujte boty, které vás tlačí, a choďte v nich. Boty se tak poměrně rychle roztáhnou. Tenhle trik zabírá obzvláště na semišové boty, které vás tlačí především ve špičce.

Gumovky
V roztahování bot vám mohou pomoci i mokré ponožky (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Hrubé ponožky

Další vysloveně babská rada se spoléhá na kouzlo hrubých ponožek. Tyto ponožky si nasaďte na nohy a s nimi si pak obujte také své nové tlačící boty. Nachystejte si fén a fénujte své boty asi z 15cm vzdálenosti v místě, kde vás boty tlačí. Fénujte ožehavé místo a vrťte přitom uvnitř nohou. Po několika sekundách fén vypněte, ale stále zůstaňte v botách, dokud nevychladnou. Pak si sundejte ponožky a vyzkoušejte si své boty, jestliže stále tlačí, celý proces zopakujte. Tento trik nejlépe funguje na koženou obuv.

Hrubé ponožky si můžeta také uplést podle našeho návodu.

Napínáky na boty

Nejspolehlivějším a nejbezpečnějším způsobem, jak roztáhnout své boty, jsou napínáky. Napínáky si můžete koupit v obchodě a slouží k tomu, aby se boty lehce roztáhly a udržely si svůj tvar.

U ševce
Nejspolehlivějším prostředkem k roztažení bot je napínák na boty (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Profesionální spreje

V roztahování bot vám mohou pomoci i speciální spreje a silikonové spreje. Po jejich nastříkání na obuv, boty povolí a změknou. Podobně, jako profesionální spreje, však funguje i kuličkový deodorant. Zmírní odírání kůže. Povrch boty pěkně zjemní a nebude vás odírat.

Čistidla
Přímo v prodejnách s obuví si můžete pořídit speciální spreje k roztažení bot (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Dětský pudr

Dětský pudr je nejlepší na letní boty, protože dokáže snížit třecí sílu na povrchu nohy, čímž zabraňuje odírání kůže. Pudr rovněž zamezí nadměrnému pocení nohou a nepříjemnému zápachu.

Aby boty vypadaly neustále nově, je potřeba jim věnovat také zaslouženou péči. Vyrobte si například vlastní rohožku z kartáčů, díky které budou boty neustále čisté. 

Pudr
Dětský pudr není skvělý pouze proti opruzeninám, je skvělý i proti odřeninám a otlakům (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Krémování

Dále si můžete u letních bot pomoci také krémováním a ohýbáním... tedy pokud nejsou lakované. Dříve, než v nových sandálech vyrazíte do světa, trošku si s nimi pohrajte. Vezměte si je do ruky a všechny řemínky různě kruťte, stáčejte a ohýbejte. Nové boty totiž mají tendenci zarputile držet svůj tvar, díky čemuž pak často řežou. Ve změkčení obuvi vám rovněž může pomoci i krém na boty nebo pleťový krém, který materiál zjemní a udělá jej více pružným.

Nezafungoval ani jeden trik? Pak vám může pomoci ještě i odborník. Pravda, je jich už čím dál méně, ale stále jsou tu mezi námi. A je to fajn, protože během dvou dnů dokáží vaše boty roztáhnout bez bolestivého trápení.

Jednoduchý čistič na bílé boty, inspirujte se zde:

 

TIP:

A jak skladujete boty na příští sezónu? Vyrobte si vlastní ozdobné krabice, který boty ochrání a vypadají jednoduše skvěle!

Publikováno: 7. 9. 2021, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová