reklama

Německý boxer je skvělý parťák pro celou rodinu aneb Pes takřka bezúdržbový

Pes jako je německý boxer, budí svým zjevem u lidí respekt a málokdo si ho bez dovolení pána pohladí, ale na druhou stranu je to pejsek velmi klidný a vyrovnaný. Svou rodinu si umí opravdu dobře pohlídat.

Boxer je pes pevných nervů, sebevědomý, klidný a vyrovnaný. Jeho věrnost a příchylnost k pánovi a celé jeho rodině společně s neohroženou povahou při obraně osob i majetku jsou pověstné odedávna. V rodině je nezáludný a otevřený, vůči cizím je nedůvěřivý. Dobře se vychovává a cvičí.

  • Předkem boxerů byl malý tzv. brabantský býkohryz. Sloužil k lovu, jeho úlohou bylo uchopit štvanou zvěř a přidržet ji do příchodu lovce. Proto musel mít pes co nejširší tlamu s široce postavenými zuby, aby se mohl důkladně zakousnout a zvěř dobře přidržet.
  • Dnešní boxer vznikl z bílých a strakatých předků. První plemenná kniha vyšla v Německu v roce 1904, osm let po založení boxerklubu.
  • Je to pes středně velký, hladkosrstý, podsaditý, krátké a kvadratické stavby těla a silných kostí. Pes dosahuje výšky v kohoutku 57 až 63 cm a hmotnost 30 kg, fena je nižší a váží jen 25 kg.
  • Jeho srst nevyžaduje zvláštní péči. Pro krátkou srst není boxer vhodný pro držení venku za silných mrazů.
  • Jde o sportovní plemeno, které je nabité energií. Rád bude následovat pána vedle kola, doprovázet ho na běžkách, miluje dlouhé procházky a dovádění s psími kamarády.

Publikováno: 25. 9. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce