reklama

Domácí zábal na ruce jen z několika surovin. Najdete je doma ve spíži

Hezky upravené ruce se zdravě vypadající pokožkou o nás hodně vypoví. A tak snad každý z nás ji touží mít krásnou, pevnou a zdravím zářící. Ideální cestou k ní je přírodní zábal. Nečekejte složitou alchymii, suroviny totiž najdete v každé spíži.

Dopřejte svým rukám pěstící zábal (Zdroj: Depositphotos)

Zábal na ruce je snadný, efektivní a levný kosmetický prostředek, kterým pokožce dodáme vše, co nezbytně potřebuje k dobré kondici. Je plný přirozených vitaminů, minerálů i tolik potřebné vláhy a pleť zvláční i očistí.

Doma připravená kosmetika má několik neoddiskutovatelných výhod. Tou první je samozřejmě cenová dostupnost. My si totiž vyrobíme svůj zábal za zlomek toho, co stojí značkové produkty v obchodě. Ne nepodstatný je i fakt, že stoprocentně víme, co obsahuje, a složení si můžeme upravit podle momentálních požadavků.

Budeme potřebovat:

  • olivový olej
  • med
  • citron
  • ovesné vločky
  • strouhané mandle
Suroviny
Suroviny na zábal najdete ve spíži (Zdroj: Prima DOMA)

Od všech připravených surovin dáme do mixéru nebo smoothie makeru dvě polévkové lžíce. Důkladně při nejvyšší rychlosti rozmixujeme na hustou kaši.

Mletí
Vše důkladně rozmixujte (Zdroj: Prima DOMA)

Připravenou kaši ihned naneseme na hřbet rukou a v silné vrstvě rozetřeme po celé ploše. Ulepené prsty si můžeme olíznout, kaše je i chutná.

Směs na rukou
Směs naneste na ruce (Zdroj: Prima DOMA)

Zábal zateplíme jednorázovými rukavicemi, které jej krásně zapaří.

Igelitové rukavice
Natáhněte igelitové rukavice (Zdroj: Prima DOMA)

Přes ně navlékneme ještě teplé rukavice pletené, jež ruce udrží krásně v teple. Zábal necháme na rukou působit alespoň 15-20 minut. Pokud vám není nepříjemný, můžete jen nechat přes celou noc. Poté jen ruce omyjeme vlažnou vodou

Látkové rukavice
A ještě rukavice látkové (Zdroj: Prima DOMA)

Svedou potraviny, které běžně naleznete ve své spižírně, opravdu víc než drahá kosmetika?  

Olivový olej, čistý a za studena lisovaný, je pro naši pokožku hotový zázrak. Dokáže proniknout do hloubky a navázat na sebe vlhkost a udržet ji. Pleť potřená olivovým olejem zůstává krásně vypnutá a bez vrásek. Olej působí protizánětlivě a je ideální pro citlivou a podrážděnou pleť, doporučuje se i pro jemnou pokožku nejmenších dětí.

Citron se používá například k přirozenému zesvětlení vlasů o několik odstínů. Přidaný do zábalů tvoří dezinfekční složku a díky svým bělicím vlastnostem krásně rozzáří pleť. Přidává se také do tělového peelingu, nebo jemnějšího scrubu a potírají se jím drsnější místa pokožky, jako jsou oblasti loktů či kolen.

Mandle, respektive olej v nich obsažený je bohatý na minerály (draslík a vápník), kyselinu olejovou a polynenasycenou omega 6 linolovou kyselinu. Dále obsahují vitamíny A, E, K a síru. Při vnějším použití, v našem případě jako součást zábalu, jemně namleté mandle pokožku regenerují a posiluji. Suchou a poškozenou pleť vyživují a chrání před dehydratací.

Med je univerzální složka pro snad všechny druhy domácí kosmetiky. Pokožku vyživuje a zvláčňuje, bojuje proti škodlivým volným radikálům, jež urychlují její stárnutí. Dokonce i snižuje viditelnost pigmentových skvrn nejlépe patrných právě na hřbetu rukou. Med je vhodný pro všechny typy pleti a používat jej můžete bez omezení. 

Ovesné vločky jsou dobré nejenom ke snídani, ale uplatní se i v domácí kosmetice. Vyznačují se vysokým podílem protizánětlivých polyfenolů, a tím pádem zklidňují podrážděnou a vysušenou či dokonce popraskanou pokožku. Dále obsahují zvlhčující lipidy a esenciální mastné kyseliny, jež pleť krásně zregenerují a změkčí. Proto jsou vločky součástí pleťové masky i zábalů na ruce.

Aloe vera je pro pleť hotový zázrak

Publikováno: 7. 6. 2021, Autor: Jana Šulcová, Profil autora: Jana Šulcová