reklama

Kočka plemene Ragdoll, jeden z nejpřítulnějších a nejspolečenštějších domácích mazlíků

Radgoll je jedním z nejmilejších a nejdobromyslnějších kočičích plemen, které bylo vyšlechtěno jako bytová kočka. Říká se o něm, že má psí povahu, a je pravdou, že ragdoll rád aportuje a také se snadno naučí chodit na procházky v postrojku.

Ragdollové jsou hodně společenští, nápadití a hraví, nezkazí žádnou legraci. Koupit si ragdolla je jako pořídit si vlastní stín. Jsou to kočky na společnosti opravdu závislé a o samotě strádají. Ragdoll, na kterého nemá člověk čas, potřebuje alespoň kamaráda. Ideálně druhou kočku, ale dobře se snáší i s ostatními zvířaty.

Kočka plemene Ragdoll, jeden z nejpřítulnějších a nejspolečenštějších domácích mazlíků 2
i (Zdroj: www.jantariowittek.cz)
Kočka plemene Ragdoll, jeden z nejpřítulnějších a nejspolečenštějších domácích mazlíků 2

Je to kočka dobromyslná, hodná a něžná ke všem členům své rodiny i ostatním lidem. A velice důvěřivá, dokonce i k cizím. S oblibou se používá při felinoterapii, tedy léčbě kočkou. K tomu je přímo předurčena – nejenže se chová jako ideální společník, ale na klíně nebo v náručí člověka se navíc dokonale uvolní, doslova jako hadrová panenka (rag-doll).

Kočka plemene Ragdoll, jeden z nejpřítulnějších a nejspolečenštějších domácích mazlíků 4
i (Zdroj: www.jantariowittek.cz)
Kočka plemene Ragdoll, jeden z nejpřítulnějších a nejspolečenštějších domácích mazlíků 4

Podle standardu má být ragdoll svalnatá a velká kočka se silnými kostmi, plným hrudníkem, krátkým a mohutným krkem. Nohy jsou středně dlouhé, zadní o něco vyšší. Velké tlapy mají kulatý tvar a mezi prsty vyrůstají chomáčky chlupů. Délka ocasu je úměrná k tělu. Hlava je klínovitá s pevnou, silnou bradou. Středně velké uši jsou posazeny dále od sebe a mají zaoblené vrcholky. Nos je mírně prohnutý, oči velké, oválné a vždy musí být modré.

  • Koťata se rodí celá bílá a až po pár dnech se začínají vybarvovat. Vybarvování končí až v dospělosti, tedy ve stáří 3 až 4 let, kdy je ukončen i jejich tělesný vývin.
  • Ragdoll je ve čtyřech základních barvách: seal (černá), blue (modrá), chocolate (čokoládová), lilac (lila) a dále pak kombinací základních barev s červenou barvou.
  • Kočky plemene ragdoll se řadí mezi polodlouhosrsté kočky s odznaky a je to poměrně mladé plemeno.
  • Dožívá se v průměru 14 let.

Publikováno: 23. 8. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce