reklama

Pět věcí, které by neměly v domově snů chybět

Všichni máme v hlavě představu o svém vysněném domově, ale kolik z nás si skutečně najde čas a prostředky, abychom tento sen uskutečnili? Je to proces, který si žádá čas a úsilí, ale může se do něj pustit každý. Stačí si udělat představu o tom, co chcete, a hned poznáte, nakolik jsou vaše sny splnitelné. Nevíte, kde začít? Připravili jsme si pro vás pět našich nejoblíbenějších věcí, na které se teď spolu podíváme. Řekněte si v duchu, co si o nich myslíte, a pak je začleňte do vize svého vysněného domu

Jaký máte svůj vysněný domov? (Zdroj: Depositphotos)

Průchozí šatny jsou ideální třešničkou na dortu

Pokud chcete navrhnout dokonalou šatnu, nejlepší bude, když se zaměříte na maximalizaci úložného prostoru. Průchozí šatna vám poskytne dokonalou kombinaci prostoru a úložných prostor, a pokud k projektu přistoupíte chytře, můžete do ní dostat i přirozené světlo. Je to ideální volba pro ty z vás, kteří si chtějí dát záležet na vytvoření osobitého stylu, který bude čistě o vás. Není nad to, když nemáte na výběr, a musíte prostě vypadat skvěle.

Herna jako ideální místo pro zábavu

Když chcete vstřebat pravidla blackjacku, dobýt svět s Monopoly nebo vyřešit nějakou záhadu v Cluedu, proč to neudělat stylově? Hrát u kuchyňského stolu je sice fajn, ale po čase se to omrzí, když po vás věčně někdo chce, abyste to uklidili. Tajemství spočívá v tom, že si pořídíte účelově zařízenou hernu, která bude vždy připravena na to, abyste si v ní spolu s přáteli mohli zahrát skvělou partičku čehokoli. Až si ji zařídíte a vyzdobíte k obrazu svému, zjistíte, že se brzy stane prostorem, bez kterého si nedokážete představit život.

Pokoj
Dům snů si zařiďte podle svých představ (Zdroj: pexels.com)

Zahrady s krajinářskou úpravou okamžitě upoutají pozornost

Kdo chce ze svého domova vytěžit maximum, nesmí skončit u interiéru. Stejně důležité jsou i venkovní prostory. Jistě, nebudete v nich trávit tolik času jako v kuchyni nebo v obývacím pokoji, ale i tak hrají nezanedbatelnou roli. Zahrada je váš hlavní výhled. Vidíte ji každý den, když se vracíte domů, a je to místo, kde budete chtít trávit letní měsíce. Víceúrovňové zahrady jsou teď v kurzu, protože rozdělují prostor a nabízejí více možností. Dejte si tu práci a zamyslete se, jak by se daly zelené plochy využít co nejlépe. Ve výsledku budete rádi.

Zahrada
Zahrada je váš výhled (Zdroj: Depositphotos)

Okna od podlahy ke stropu jsou v létě nádherná

Ještě si musíme říct něco o přirozeném světle. Právě to vám zvedne náladu, vytvoří inspirativní atmosféru a udá tón pro zbytek dne. Pokud patříte k těm, kteří si chtějí při východu slunce vychutnat šálek čerstvé kávy, určitě popřemýšlejte o oknech od podlahy ke stropu. Představují moderní, současný a lehce minimalistický způsob, jak propojit interiér s venkovními prostory. Pokud trefíte tu správnou rovnováhu, zjistíte, že vlastně zapadnou jako chybějící kus skládačky, který váš vysněný domov spojí přesně tím správným způsobem.

Vysoká okna
Okna od podlahy ke stropu propouštějí dostatek světla do místnosti (Zdroj: pexels.com)

Otevřený oheň je v zimních měsících inspirativní volbou

Žádný článek o domově snů by nebyl úplný, kdybychom nezmínili otevřený krb. Otevřený oheň nádherně praská po celou noc a vy se můžete pohodlně usadit a dát si nohy nahoru. A nejen to. Jedná se také o efektivní a cenově dostupný způsob, jak vytápět hlavní společenské prostory, když se bavíte se svými hosty a užíváte si nezapomenutelný večer. Naprosto ideální, když chcete předvést svůj vysněný dům v celé jeho kráse.

Krb
Otevřený oheň nádherně praská po celou noc (Zdroj: Depositphotos)

Myšlenky na závěr

Váš vysněný domov se nestane skutečností, pokud si ho nejprve nezačnete představovat. Když věnujete dostatek času přemýšlení o věcech, které chcete, a o tom, jak se k sobě hodí, můžete si vytvořit představu, jak to bude vypadat. Pak můžete začít kontaktovat řemeslníky a vše do sebe začne pomalu zapadat. Příjemnou zábavu!

A k vysněnému domu si pořiďte také psíka

Publikováno: 7. 6. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce