reklama

Láďova domácí lékárna - mučenka

Víte, s čím vám pomůže mučenka obrovská? Mučenka totiž není pouze okrasnou rostlinou, kterou můžete pěstovat doma v květináči. V jejích obrovských listech se skrývá ohromná síla, která vám může pomoci s různými zdravotními problémy. Pojďte se spolu s námi prostřednictvím Ládi Hrušky, blíže seznámit s jedinečnou mučenkou

i (Zdroj: Depositphotos)
Mučenka obrovská je nejen ozdobou každého okna, je rovněž i mocnou léčivkou. Využijte jejich blahodárných účinků i vy (Zdroj: Depositphotos)

Jaké léčivé účinky má mučenka?

Seznamte se s mučenkou obrovskou. Vyznačuje se obrovskými listy, květy a také i ohromnými léčivými účinky. Popíjení čaje z mučenky vám pomůže se zklidněním a navozuje pocit pohody. Zbavuje člověka strachu i úzkosti. Dělá člověka odolnějším vůči stresu. A kromě toho všeho dokáže efektivně zatočit s nespavostí. Uklidňuje a pomáhá rychleji usnout. Spánek je po vypití čaje z mučenky hlubší a kvalitnější.

Mučenka květ a její plod
i (Zdroj: Depositphotos)
Mučenka má i velmi chutné plody, které však u nás příliš často nevídáme. Ochutnat mučenku však můžete i jinak

Jak užívat mučenku

Můžete ji zužitkovat jak živou, tak i sušenou. Připravit si z ní můžete třeba čaj. Výroba takového čaje je úplně jednoduchá. Na jeden šálek čaje si uvaříte horkou vodu, s níž spaříte 4 listy mučenky a necháte je louhovat po dobu 10 minut. Pokud máte sušenou mučenku, tak zalijte horkou vodou jednu zarovnanou lžičku této sušené směsi.

Konvice s čajem z mučenky s živou mučenkou
i (Zdroj: Depositphotos)
Z mučenky si můžete připravit čaj. Použít k tomu smíte jak mučenku živou, tak i sušenou

Jak pěstovat mučenku doma

Mučenky můžete pěstovat i v domácím prostředí. Mají rády teplo, vlhko a hodně světla. Zemina v květináči nesmí nikdy vyschnout. Odborníci doporučují u mučenky nesmotávat do žádného klubka její šlahouny. Naopak je vhodné jim nechat prostor, a pokud máte tu možnost, klidně je nechte pnout až do stropu. To má mučenka nejradši.

Mučenka v květináči
i (Zdroj: Depositphotos)
Mučenku si můžete vypěstovat i v domácích podmínkách

Vyzkoušejte také léčivé účinky kalisie voňavé:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 24. 5. 2021, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová