Kam na výlet: Za ochutnávkou vína na Mělnický košt i na Otevřené vinné sklepy v Čejči

Ať už jste příznivci dobrého vína, nebo vás láká kvalitní hudební vystoupení, neváhejte a zajeďte si do Mělníka nebo do Čejče. Skvělé víno na vás čeká na jižní Moravě i ve středních Čechách.

Mělnický košt 2017

12.–13. srpna 2017

Již po jedenácté se mělničtí vinaři sejdou v krásném historickém centru Mělníka, aby dali všanc svá vína a nechali obyvatele města a širokého okolí „okoštovat“ vše, co skrývají jejich vinné sklepy.

Kam na výlet: Za ochutnávkou vína na Mělnický košt i na Otevřené vinné sklepy v Čejči 4
Kam na výlet: Za ochutnávkou vína na Mělnický košt i na Otevřené vinné sklepy v Čejči 4 (Zdroj: pixabay.com)

Těšit se ale můžete nejen na plody mělnických vinařství. Čekají na vás také nejrůznější gastronomické speciality, prezentace tradičních řemesel a v neposlední řadě i četné kulturní akce.

Otevřené vinné sklepy v Čejči 2017

12. srpna 2017

Areál vinných sklepů „Pod Búdama" v Čejči patří k velmi hezkým sklepním prostorám na Moravě. Není zde veřejný provoz, ale pevná komunikace nechybí. Otevřené vinné sklepy jsou dobře označeny – stožárem s vlajkou a jmenovkou se jménem vinaře. Návštěvník nemůže zabloudit, protože má plánek na vstupence a vše je velmi přehledné.

Kam na výlet: Za ochutnávkou vína na Mělnický košt i na Otevřené vinné sklepy v Čejči 2
Kam na výlet: Za ochutnávkou vína na Mělnický košt i na Otevřené vinné sklepy v Čejči 2 (Zdroj: pixabay.com)

Den otevřených sklepů začne v 11 hodin a potrvá do 18 hodin. Ve všech otevřených sklepech budou připraveni místní vinaři s nabídkou toho nejlepšího, co vyrobili. Nabídnou vám v každém sklepě nejméně 6 vzorků vín, ale ve většině sklepů to bude víc.

Nepotřebujete žádné bločky, zaplatíte vstupné a pak jen degustujete. Degustační skleničku s potiskem dostanete u pokladny stejně jako seznam otevřených sklepů s výčtem vzorků. Na vstupence je poukázka na „selskou svačinku".

Související k tématu