reklama

Briard je miláček rodiny s dobrosrdečným a radostným charakterem

Hledáte kamaráda do nepohody, klidného společníka, který má ovšem daleko do pejska z kabelky? Briard se vám určitě zalíbí.

Anglický název psa je Berger de Brie

Briard je velký, mohutný a silný pes, obdélníkového tvaru, který vyniká inteligencí a chutí do práce.

  • Osrstěná čenichová partie briarda prozrazuje, že jeho předkové patřili k asijským ovčáckým psům. I když podle dochovaných vyobrazení se podobní psi ve Francii vyskytovali už ve 14. století. K vydělení dlouhosrstých ovčáckých psů coby samostatné skupiny došlo až na výstavě v Paříži v roce 1896, zároveň s jejich označením "Berger de Brie", tedy "ovčák z kraje Brie"
  • Už v roce 1928 vznikl „Klub milovníků briardů“.
  • Výška v kohoutku u psa je 62 až 68 cm, u feny 56 až 64 cm, hmotnost 34 kg. Hlava je silná, čumák přiměřeně dlouhý, nepříliš úzký, není špičatý. Srst nápadně dlouhá a drsná (tzv. kozí) pokrývá celé tělo včetně oblasti čumáku, vousů i obočí, které visí nad očima. Ocas dlouhý, zavěšený dolů, na konci tvoří háček, nenaklání se na stranu. Nejčastěji se briardi vyskytují v barvě černé a plavé.
  • Energický pracovní pes. Vyniká inteligencí, učenlivostí a chutí do práce. Navenek působí dojmem ostrého psa, k cizím lidem je nedůvěřivý, k vetřelcům nekompromisní, uvnitř své rodiny i k dětem je však láskyplný. Je to obrovský, ale něžný miláček rodiny.
  • Lehko se cvičí.

Publikováno: 15. 8. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce