Vydejte se na výlet: Slavnosti slámy – Slamák 2017

Festival výroby slaměných soch, Slavnosti slámy, aktivní zábava pro malé i velké návštěvníky. Po celý den bude pro vás připraven bohatý program, vystoupí dětská punková kapela Pískomil se vrací, divadelní spolek Koňmo s vtipnou pohádkou pro všechny "Vyprávění starého vlka aneb pravda o Karkulce" nebo kejklíři.

Karlovice (Český ráj)

5.–6. srpna 2017 

Na slavnostech se můžete těšit na slaměný hrad a desítky slaměných soch. V průběhu konání Slavností slámy je připraven doprovodný program – soutěže, slaměná tvůrčí dílna a také 30metrová vodní skluzavka z vyhlídky.

Vydejte se na výlet: Slavnosti slámy – Slamák 2017 2
Vydejte se na výlet: Slavnosti slámy – Slamák 2017 2 (Zdroj: Slavnosti slámy – Slamák)

Program festivalu

  • Kabinet létajících úžasností: 5. 8. 2017, 10–11 hodin, 14–15 hodin – Alternativní divadelní představení, které chce být odpovědí na velký zájem současné mládeže o žonglování. Žonglérské a artistické techniky jsou zde prezentovány divadelní formou podpořenou schopností Vojty Vrtka komunikovat s publikem, reagovat na konkrétní situace, improvizovat a zapojit diváka do hry.
  • Hraje se: 10–11 hodin, 14–15 hodin
  • Koncert dětské punkové kapely Pískomil se vrací: 5. 8. 2017, 16–17 hodin
  • Vyprávění starého vlka aneb pravda o Karkulce: 6. 8. 2017, 10–11 hodin a 14–15 hodin
Vydejte se na výlet: Slavnosti slámy – Slamák 2017 3
Vydejte se na výlet: Slavnosti slámy – Slamák 2017 3 (Zdroj: Slavnosti slámy – Slamák)

Areál Šťastná země

Šťastná země je plná herních prvků, pískovišť, trampolín, lanovek, nad tím vším stojí hrad Trosky s tobogány a v lese se skrývá geopark. Připraveny jsou zde originální programy plné zábavy pro celou rodinu. Tento rok se ve Šťastné zemi zaměřili na akce pro děti od pohádky k rytířům a dinosaurům. Můžete se těšit na kontaktní zoo plnou zvířátek. Novinkou roku 2016 byla Tomova dílna ve stodole. Pro letošní sezonu v ní byl rozšířen sortiment na výrobu ze dřeva, takže kromě mečů, koníků a štítů si děti budou moci vyrobit např. mandaly, jednorožce, pidižvíky a pro nejmenší návštěvníky máme magnetky nebo přívěsky.

Související k tématu