Velikonoční zajíček ze staré ponožky jako vtipná dekorace

Pokud vám pračka žere ponožky a přesto tak nějak doufáte, že se zatoulaná ponožka časem někde objeví, nemusíte ty liché vyhazovat. Mohou vám posloužit jako originální dekorace na Velikonoce. Už jste viděli třeba ponožkového velikonočního zajíčka?

Velikonoční zajíček ze staré ponožky jako vtipná dekorace (Zdroj: Prima DOMA)

Ponožkový velikonoční zajíček na váš stůl

Liché ponožky, které dlouhou dobu schováváme v šuplíku či ve skříni, protože co kdyby se ta druhá nějakým zázrakem opět vynořila na světlo, pak stejně většinou končí v odpadkovém koši. Než je ale půjdete vyhodit, dejte je dětem a požádejte je, aby vám vyrobily veselého velikonočního zajíčka jako dekoraci.

Výroba je velmi jednoduchá, jen pozor při práci s tavnou pistolí, kterou bude vaše dítě používat, aby nedošlo k úrazu od horkého lepidla.

Pomůcky:

  • několik starých ponožek
  • rýže
  • sklenice
  • provázek
  • různé mašle
  • plastová očka
  • malá chlupatá bambulka
  • tavná pistole
  • fixy
Potřeby
Kromě staré ponožky potřebujeme suchou rýži, tavnou pistoli, provázek a dekorace (Zdroj: Prima DOMA)

Postup výroby:

Nejprve si připravíme rýži. Potřebujeme jí poměrně dost, minimálně 1 kg. Nasypeme jí do mísy a odtud si pak budeme odebírat do skleničky potřebné množství. Rýže musí pochopitelně zůstat v syrovém stavu.

Rýže
Suchou rýži přesypeme do sklenice (Zdroj: Prima DOMA)

Rýži podle potřeby nasypeme skleničkou do jedné ponožky. Ideální je, když ponožku navlékneme na okraj sklenice a rýži do ní přesypeme. Ponožka by měla být téměř plná, ale ne až po okraj.

Na sklenici nasadíme ponožku a rýži do ní nasypeme (Zdroj: Prima DOMA)

Horní část ponožky zavážeme provázkem, dbáme na to, aby nám zbyl volný okraj ponožky, který bude posléze tvořit zaječí uši. Okraj ponožky v polovině rozstřihneme a vytvoříme dvě ouška.

Zavázání
Horní okraj ponožky zavážeme provázkem (Zdroj: Prima DOMA)
Uši
Volný okraj rozstřihneme a vytvoříme uši (Zdroj: Prima DOMA)

Zhruba v jedné třetině délky ponožky vytvoříme hlavu zajíčka tak, že ponožku zmáčkneme a prázdné místo opět převážeme provázkem. Tak vznikne hlavička a tělo zajíčka. Místo převázání pak zakryjeme barevnou mašlí.

Nyní přijde ke slovu tavná pistole. Pomocí ní nalepíme na hlavičku dvě plastová očka, aby zajíček viděl. Pokud taková plastová očka nemáme, můžeme si vypomoci dvěma knoflíky.

Tavná pistole
Tavnou pistolí naneseme trochu lepidla (Zdroj: Prima DOMA)

Na zadeček zajíčka nalepíme chlupatý ocásek. Ocásek i očka se dají koupit v hobby obchodech, v papírnictvích nebo objednat v e-shopu. 

Zajíčka dozdobíme tím, že mu fixou nakreslíme čumáček a celý zajíček je hotov. Zajíček pak může sedět, ale i ležet. Použijte veselé, barevné ponožky a váš zajíček bude rovněž veselý a barevný.

Fixy
Fixou nakreslíme zajíčkovi čumáček (Zdroj: Prima DOMA)

Zajíčky můžete vyrobit i z ubrousku:

Související k tématu