reklama

Přítulná kráska s obrovským srdcem i tělem: Mainská mývalí kočka

Mainská mývalí kočka (Maine Coon) se pravděpodobně vyšlechtila z britských, skandinávských a ruských koček, které si do Ameriky přivezli kolonizátoři.

Zajímavosti o mainské mývalí kočce:

  • Mainská mývalí kočka je masivní, robustní kočka. Je to jedno z nejstarších amerických plemen a největší chovanou kočkou. Poprvé byla spatřena ve státě Maine a od toho je částečně odvozeno jméno plemene.
  • Druhé slovo „mývalí“ bylo kočce přirazeno díky jejímu chundelatému ocasu, nápadně připomínajícího medvídka mývala. Dlouhý a velmi mohutný ocas a štětičky na uších jsou pro tyto kočky typické.
  • Mají velice příjemnou a přátelskou povahu. Jsou to hraví a rozkošní domácí mazlíčci a kamarádi. S lidmi jsou schopni navázat velmi pevný vztah.
  • Mainské mývalí kočky většinou bývají velice mazlivé. Jejich přítulnost je pro ně typická. Dávají však přednost nikoliv chování v náručí majitele, ale spíše uvelebení se v jejich těsné blízkosti.
  • Do plné velikosti dorůstají poměrně dlouho, ve třetím roku života.
mainská mývalí kočka 2
i (Zdroj: Adéla Justová)
mainská mývalí kočka 2

Mainská mývalí je mimořádně krásná kočka. Je obzvláště statná se silnou kostrou. Kocour může vážit až 7 - 10 kg, kastrovaní jedinci až 12 kg.

Publikováno: 12. 4. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce