reklama

Pudl: Psí Einstein, veselý společník i šikovný pracant

Pudlové patří podle všech žebříčků mezi nejchytřejší psí rasy, snadno se učí a přes svůj aristokratický vzhled umějí být i psy pracovními.

Pudl, báječný společník 

Pudlové patří mezi společenské psy, kteří pocházejí z Francie. Původně byli využívání pro lov vodních ptáků, kachen.

Pudlové se dělí do čtyř kategorií podle velikosti. Pudl toy se kohoutkovou výškou 24–28 cm, pudl trpasličí ve velikosti 28–35 cm, pudl střední 35–45 cm a pudl velký, zvaný královský, 45–60 cm. Mezi pudly si každý vybere psa podle svých představ nejen díky velkému velikostnímu rozpětí, ale také díky různým barevným varietám. Bílá, černá, hnědá, stříbrná a plavá (aprikot). Můžete se setkat i s pudly vícebarevnými, zvanými pudl Harlekýn.

Vícebarevný pudl Harlekýn
i (Zdroj: pixabay.com)
Vícebarevný pudl Harlekýn

Srst je kadeřavá, kudrnatá nebo šňůrová a vyžaduje opravdu velkou péči. Pudla musíte pravidelně vyčesávat i stříhat, přesně podle daných pravidel. Přípustný je lví střih nebo moderní střih, anglický střih, štěněčí střih a střih teriér. Srst pudlů má jednu obrovskou výhodu, vůbec nelíná.

Štěně pudla apricot
i (Zdroj: pixabay.com)
Štěně pudla apricot

Pudl je věrný, učenlivý a velmi snadno se cvičí, je velmi vhodný i pro začínající chovatele. Ne nadarmo jsme se s pudlíky mohli setkávat v cirkusech a varieté. Jsou to velmi příjemní společníci, dokonale přizpůsobiví životnímu stylu svého pána. Z pudla vychováte aktivního sportovce i gaučového povaleče.

Trpasličí pudl
i (Zdroj: pixabay.com)
Trpasličí pudl

Pudlové dokážou být až nečekaně houževnatí, vytrvalí a odolní, pro svou chytrost a učenlivost se dají využít i jako asistenční psi.

Jsou to psi velmi závislí na svém majiteli, jsou milí a přítulní, vždy s dobrou náladou, vždy ochotní ke hře. Rádi aportují míčky.

Pudlí seniorky
i (Zdroj: pixabay.com)
Pudlí seniorky

Pudlíci mají příjemnou a nekonfliktní povahu, dobře se snášejí s ostatními psy, a dokonce i s kočkami. Milují děti.

Pudli patří mezi dlouhověké psy, dožívají se často 14–17 let.

Publikováno: 9. 4. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Výhody a nevýhody krátkosrstých a dlouhosrstých psů

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jaké jsou výhody a nevýhody dlouhostrstých a krátkosrstých psů a jaká je správná péče.