reklama

Mops: Přátelsky naladěný, klidný psík bez špetky agrese

Toužíte po klidném a vyrovnaném psíkovi, který vás nebude nutit do dlouhých vycházek a nebude potřebovat náročný výcvik? Pak je pro vás mopsík ten pravý. Nejvíce ocení milujícího pána, který se s ním podělí o svou pohodlnou sedačku.

Mops, báječný společník pro celou rodinu

Mops pochází z Číny, kde se pravděpodobně choval už v období před naším letopočtem. Ale historicky prvního mopsíka známe z Holandska (r.1572), kde se traduje, že mops zachránil Viléma Oranžského před atentátem. Později se mopsové stali velmi oblíbenými v Anglii, v Německu a vlastně po celém světě.

Mopsíci mají rádi své pohodlí
i (Zdroj: pixabay.com)
Mopsíci mají rádi své pohodlí

Mopsíci jsou společenským plemenem a můžete je znát i pod dalšími názvy, jako Pug, Karlin nebo Carlino.

Chov mopse je většinou velmi jednoduchý, nevyžaduje téměř žádný výcvik, ke spokojenému soužití s rodinou a okolím mu stačí zvládnutí několika základních povelů. Jedná se o velmi klidné, bezproblémové a vyrovnané plemeno, bez zbytečného štěkání, nemá ani sklon k ničení domácnosti, a to ani ve štěněcím věku. Charakteristická je pro něj velká citová závislost na pánovi, nemá rád samotu a odloučení od člověka.

Mops, se svým typicky ustaraným výrazem
i (Zdroj: pixabay.com)
Mops, se svým typicky ustaraným výrazem

Mops se skvěle hodí pro každého, kdo od psa nevyžaduje sportovní výkony, ale naopak potřebuje klidného domácího společníka. Pro svou snadnou ovladatelnost a pohybovou nenáročnost je ideální pro starší seniory.

Krátká lebka klade velké nároky na dýchání mopse
i (Zdroj: pixabay.com)
Krátká lebka klade velké nároky na dýchání mopse

Mops patří mezi malá plemena, dorůstá do kohoutkové výšky 25-28 cm a váží 6-8 kg. Má krátké, zavalité tělo s dobrým osvalením a velkou kulatou hlavu. Typickým znakem je krátká lebka, která bohužel přináší problémy s očima a dýcháním. Mopsíci mají také sklon k obezitě.

Mops
i (Zdroj: pixabay.com)
Mops

Srst nevyžaduje téměř žádnou péči, postačí jen občasné vyčesání. Mopsové mají krátkou, měkkou a hladkou srst v barvě stříbrné, apricot, béžové nebo černé.

Publikováno: 24. 4. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce