reklama

Plynový gril na dovolenou i na zahradu

Dnes už griluje prakticky každý. Pořádná grilovačka, ať už doma na terase, na zahradě nebo třeba na dovolené uprostřed přírody, se neobejde bez kvalitního a praktického grilu. Rozumí se, že na dovolenou si nepovezeme gril velikosti stanu, ale spokojíme se s malým, přenosným a skladným. Ale takový se nakonec skvěle hodí i na domácí grilování, pokud nečekáme veškeré příbuzenstvo a půl vesnice.

Plynový gril na dovolenou i na zahradu (Zdroj: Depositphotos)

Plynový nebo elektrický gril?

Dokážete si představit život bez grilování? Výběr grilů je dnes široký a nabídka více než pestrá. Pokud ale jezdíte pod stan, trávíte volno uprostřed přírody nebo nemáte místo na velký elektrický gril, budete uvažovat nad takovým grilem, který nebude potřebovat elektřinu, nebude velký a bude splňovat další kritéria. A tím je gril plynový.

Pozitiva

  • Gril Piknik Meva je přenosný, lehký a v moderním designu. 
  • Zapálí se piezo zapalováním po zmáčknutí tlačítka. Pomocí nárazu na piezoelektrický krystal se vytvoří jiskra, která zapálí plyn. 
  • Smaltovaný rošť, který se lehce čistí.
  • Dřevěná deska poskytuje prostor na přípravu jídel nebo servírování jídel.
  • Gril se dá použít na kartuše se závitem (připojovací závit 7/16) nebo se dá také zapojit na 2, 5, nebo 10 kg plynovou láhev. Potřeba je k tomu připojovací set s regulátorem, hadicí a sponami.
  • Dřevěné servírovací prkénko na přípravu pokrmů u grilu.
Plynový gril na dovolenou i na zahradu (Zdroj: Depositphotos)
Gril Piknik je vybaven madlem, popruhem, smaltovaným grilovacím roštem a prkénkem (Zdroj: Meva a.s.)

Používání

Používání plynového grilu je velmi jednoduché. Díky pohodlné manipulaci na něm v krátké době přepravíte své oblíbené dobroty na dovolené pod stanem stejně, jako doma na terase. Je přímo ideální na malé rodinné párty. Litinový rošt zabrání připalování masa i dalších pochoutek. Praktické balení grilu je zakončeno dřevěným prkénkem, které svými rozměry přesně pasuje do prostoru grilu a není tedy nutné ho přepravovat odděleně. Grilovací plocha je 24x30 cm. Gril je navíc vybaven popruhem, který umožňuje ho přenášet pohodlně na rameni. Recenze spotřebitelů tomuto grilu přidělily přední místo v žebříčku hodnocení. 

Plynový gril na dovolenou i na zahradu (Zdroj: Depositphotos)
Plynový gril Piknik je malý, ale velmi praktický (Zdroj: Meva a.s.)
Plynový gril na dovolenou i na zahradu (Zdroj: Depositphotos)
Přenosný plynový gril využijete při kempování i na dovolené (Zdroj: Meva a.s.)

Recept na rychlou večeři pod stanem

Grilované papriky s Nivou

  • Podle počtu osob u grilu stanovte počet paprik - pro každého alespoň 2.
  • 1-2 balení Nivy nebo cca 250 g vážené Nivy

Papriky rozpůlíme a očistíme od stopky a jader. Do každé půlky položíme plátek Nivy. Papriky položíme na rozpálený gril a grilujeme, dokud se Niva neroztaví a lehce nespeče. Pozor, papriky uvolňují při grilování šťávu, při manipulaci s nimi dávejte pozor, aby na vás horká šťáva nevytekla.

Publikováno: 29. 4. 2020, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová