reklama

Lehounký čočkový salát podle Live with Anny

Čočka je oblíbenou luštěninou především ve spojitosti s Novým rokem. Přitom je ale našemu tělu prospěšná, dodává nám důležité živiny a nezbytnou vlákninu. Ochutnejte jí v podobně lehkého salátu, která pro vás připravila známá bloggerka Live with Anny.

i (Zdroj: MORA)
MORA a Live with Anny nabízí lehký a chutný čočkový salát (Zdroj: MORA)

Čočka odpradávna patří na náš stůl. Na Nový rok se skoro povinně připravuje ve formě polévky nebo na kyselo jako hlavní chod – to proto, aby se nás držely peníze, které čočka svým tvarem připomíná. Z čočky ale jde připravit i lahodný, lehký salát, který si můžete s chutí a úlevou dát kdykoliv po vánočním přejídání. Nebo v rámci jarního detoxu. Inspirovat se můžete receptem autorky blogu Live with Anny.

Zelená čočka
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Zelená čočka má spoustu vlákniny a vitamínů

Co budete potřebovat

 • 200 g zelené čočky
 • 2 lžíce olivového oleje
 • 1 velkou červenou cibuli
 • 1 větší mrkev
 • sůl a pepř podle chuti
 • 180 g balkánského sýra
 • 150 g černých oliv
 • petržel
Mrkev a cibule
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Do salátu přidáme čerstvou zeleninu

Na dresing

 • šťávu z jednoho citronu
 • 1 lžíci balzamikového octa
 • 2 lžíce olivového oleje
Dresing
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Salát ochutíme připraveným dresingem

A jak na to?

Čočku propláchněte v teplé vodě a poté jí dejte vařit do osolené vody, dokud nebude měkká. Mezi tím si na pánvi rozehřejte olivový olej a orestujte na něm na proužky nakrájenou cibuli a nahrubo nastrouhanou mrkev. Směs osolte, opepřete a promíchejte. Jakmile je čočka uvařená, slijte zbylou vodu a čočku smíchejte s mrkví a cibulí. Přidejte na kostky nakrájený balkánský sýr a celé černé olivy. V menší míse si připravte dresing. Smíchejte šťávu z citronu, balzamikový ocet a olivový olej. Poté salát zalijte dresinkem a vše důkladně promíchejte.

MORA a Live with Anny_čočkový salát 1
i (Zdroj: MORA)
Připravte si lehký čočkový salát, který obsahuje samé chutné ingredience

Nejen tento čočkový salát hravě připravíte na indukční vestavné desce MORA VDIT 656 FF se čtyřmi indukčními oktagonovými zónami AreaFlex. A pokud budete vařit nebo smažit ve velké nádobě, hravě propojíte dvě varné zóny, umístěné nad sebou, do jedné velké varné plochy. Varná deska disponuje dotykovým ovládáním s plynulou regulací výkonu i extra výkonem PowerBoost, který výrazně zkracuje dobu ohřevu. Užitečná je i funkce StopGo, která dočasně pozastaví var bez ztráty nastavených parametrů – když se třeba musíte věnovat jiné činnosti.  Nebo funkce StayWarm, udržující teplotu 70 °C či funkce SoftMelt pro šetrné rozpouštění při 42 °C. Po odebrání nádoby z indukční desky se po určitém čase bez přerušení provozu deska sama automaticky vypne – už se nemusíte se bát, že jste nechali doma zapnutou plotýnku. Nechybí ani dětská pojistka. Varná deska stojí 12 990 Kč.

MORA_VDIT-656-FF
i (Zdroj: MORA)
Mora nabízí kvalitní spotřebiče s dlouhou životností

Publikováno: 28. 12. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.