+26
. Redakce Redakce

Právě teď mají blechy pré: Opravdová hrozba, nebo jen parazit znepříjemňující zvířecí život?

Máme-li domácího mazlíčka, většinou věnujeme pozornost hlavně klíšťatům a snažíme se je před nimi ochránit. Ovšem stejně nebezpečné jsou i blechy, které jsou nejaktivnější právě teď, tedy v období od září do listopadu. A boj s blechou není vůbec jednoduchý, i proto se možná traduje rčení „je jako pytel blech“.

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Nastal čas vinobraní…

Také se každý rok těšíte na podzim a vinobraní? Dobré pití, jídlo i zábava na vás, jako každý rok, čeká na Moravě i v Čechách.

+26
. Redakce Redakce

Terinka s červenou řepou a kozím sýrem aneb Jak nejlépe zpracovat úrodu ze své zahrádky

Terinky s červenou řepou jsou takové neprávem zapomenuté kulinární poklady – název je odvozen prostě od zapékací formy, v níž se připravují – protože je můžete připravit opravdu z čehokoliv a forma jim dodá jak krásný tvar, tak punc francouzské profesionality. Použité suroviny (a tím i výsledná terinka) jsou navíc mimořádně originální stejně jako postup přípravy – zkrátka tohle bude hit podzimu!

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

I kočky občas potřebují dohled nad štíhlou linii: Obezita u koček je stejně škodlivá jako u lidí

Většina koček si sama udržuje správný přísun potravy, jí několikrát denně malé porce a nadváha jim nehrozí. Ovšem pokud má vaše kočka přehnanou chuť k jídlu, miluje masové kapsičky a stále škemrá o další sousto, pak její tělesná váha vyžaduje vaši stálou pozornost, především pokud patří mezi kočky lenošky.

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Redakce Redakce

Kokedamy a aerária aneb Květiny, pěstované trochu jinak

Pokojové rostliny nemusí být nutně jen v květináči nebo ve váze. Ať už bojujete o každý kousíček místa v bytě, nebo zkrátka máte rádi nápadité dekorace, obě situace můžete hravě vyřešit pomocí osázených mechových koulí zvaných kokedama nebo rostlinek pěstovaných ve skleněných koulích.

Zahrada > Pěstujeme
Prima nápady dětem usnadní vstup či návrat do školy 4
Prima nápady dětem usnadní vstup či návrat do školy 4
+26
. Redakce Redakce

Prima nápady dětem usnadní vstup či návrat do školy

Tak už nám to zase za chvíli začne, děti se vrátí do školy nebo do ní dokonce vstoupí poprvé… Aby ten vstup byl co nejpříjemnější, našli jsme pro ně několik vychytávek, které jim usnadní učení i pobyt ve školních lavicích.

+26
. Redakce Redakce

Burmila, úžasná kočka se smyslem pro humor, která obzvlášť miluje děti

Jsou to velice nenáročné kočky. Tím, že mají krátkou, hedvábnou srst, odpadá práce s česáním. Mají nádherně orámované oči a především úžasnou povahu! Vůbec nejsou agresivní, jejich soužití s kočkami jiných plemen bývá bez problémů. Také jsou vděčnými účastníky jakékoliv lidské činnosti, ať už se jedná o čtení knihy, vytírání podlahy nebo o spánek.

Mazlíčci > Psi a kočky
+26
. Redakce Redakce

Tip na výlet: Hradozámecká noc proběhne na mnoha místech v Čechách a na Moravě

Hradozámecká noc představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet. Osmý ročník Hradozámecké noci se uskuteční na více než osmi desítkách památek po celé České republice, kde vás čekají rytířská klání, kostýmované prohlídky, divadelní představení, koncerty a další pestrý program.