+26
. Redakce Redakce

Co dělat, když váš pejsek kašle a kýchá: Psincový kašel pomáhá tišit heřmánek či bazalka

Na podzim i v zimě utočí na lidi choroby z nachlazení více než kdykoliv jindy, ale kromě lidí jsou ohrožena i zvířata, především pak psi. Asi největším zdravotním nepřítelem je pak psincový kašel, který je umí pěkně potrápit. Jak nachlazení u pejska poznáte? Stejně jako člověk kašle, kýchá, teče mu z nosu i očí, ztrácí energii, nejí a je apatický.

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Máme rádi zvířata!

Milovníci zvířat se mohou tento týden vydat za papoušky i morčaty, prohlédnout si otevřené stáje i zasoutěžit s vlastním psíkem klidně i neurčité rasy.

+26
. Redakce Redakce

Jak zvýraznit přirozenou krásu kresby dřeva aneb Natírání je i není věda

Natírání dřeva nepatří k nejnáročnějším činnostem a s trochou pečlivosti to může zvládnout vlastně každý. Prvním krokem ke spokojenosti s finálním vzhledem natíraného předmětu, v našem případě nového stolu je důkladná příprava dřevěného povrchu - musí být suchý, čistý, hladký a jemně zbroušený, protože jen tak může vyniknout jeho půvab. A pak už se můžete pustit do díla.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Jak poskytnout první pomoc zraněnému mazlíčkovi aneb Lepší dvakrát zbytečně než jednou pozdě

Je úplně jedno jestli máme psa, kočku, morče, papouška, hada či jinou žoužel. Tak jako tak je to němý tvor, za kterého v mezní situaci rozhoduje člověk. Mezi takové určitě patří chvíle, kdy se náš zvířecí svěřenec poraní. Ne každý majitel ale ví, jak postupovat, když se něco stane. Obecně pro takovou situaci platí pravidlo 3R: rozum, rychlost, rozhodnutí.

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky