+26
. Redakce Redakce

Vánoční dárky za hubičku: Recyklace je v módě

V době, kdy si většina lidí může sama dopřát téměř vše, co potřebuje, není tak úplně jednoduché, vymyslet originální a nečekaný vánoční dárek. Zkuste na to jít letos úplně jinak! Vánoce jsou časem překvapení, tak překvapte své přátele svou vynalézavostí a šikovností.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Zimní koš: Báječná vánoční dekorace ke vchodovým dveřím

Není pravda, že se v zimě na zahradě nic neděje… Faktem však je, že po opulentním podzimu plném barev, plodů a dokvétajících rostlin je nastupující zima co do dekoru jistě střídmější. Proto jí trošku pomůžeme a vytvoříme si sesazený koš plný odolných rostlin, který si postavíme přímo před dveře, a to ze dvou důvodů – bude zde tepleji než dál od domu, a hlavně si jej můžeme zálibně prohlížet při každém našem vykročení a návratu…

Domácnost > Interiér a dekorace
+26
. Redakce Redakce

Voňavé vánoční sušenky à la perníčky

Vánoce a medové perníčky jsou nerozlučná dvojka. Připravují se snad v každé domácnosti a každý má svůj zaručený recept, který se pochopitelně nesmí dostat ven z rodiny. Ale občas umí pěkně potrápit alergiky. Máme pro vás bezpečnější variantu! Kombinace kakaa, kardamomu a bílkové polevy je tuze dobrá.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

3 super recepty na perníčky: Pečení vánočního cukroví začíná

Snad žádné jiné pečivo nedokáže tak příjemně upoutat nos a oči jako voňavé a zdobené vánoční perníčky. Jsou oblíbené pro svou nevšední chuť i trvanlivost. Protože tradiční perníčky potřebují čas, aby zkřehly, jsou spolu se zázvorkami prvním druhem cukroví, kterým se u nás začíná vánoční pečení. A ještě připomínáme, že perník byl považován za lék při žaludečních potížích, takže s ním šetřit nemusíte.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Užijte si po čertech skvělý víkend

Mikuláš, anděl a spousta malých i větších čertíků na vás čeká na mnoha místech, po celý nadcházející víkend. Vychutnejte si s dětmi v mírném předstihu mikulášskou atmosféru!

+26
. Redakce Redakce

Pečeme s dětmi: S šikovnými pomocníky jde vánoční cukrařina lépe

Na vánoční pečení se většina dětí těší i proto, že si s maminkou nebo babičkou užijí báječný den, na jehož konci stojí plné mísy či krabice toho nejvoňavějšího cukroví. Nechcete jim sváteční den udělat ještě výjimečnějším, s parádní zástěrkou, speciálním náčiním a třeba i s receptářem, který si ponesou až do dospělosti?

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Vánoční dárek pro kočku: Paštika z kuřecích jatýrek

Kočky! Dělají si, co chtějí, jedí si, co chtějí a kdy chtějí, a my s tím nic nenaděláme. Ty naše dvě, máma s dcerou, nám s oblibou a během zlomků vte¬řin dokážou ukrást sýr z chleba. Jsou tak rychlé, že někdy váhám, zda jsem sýr vůbec měla v ruce. Líza si pochutnala a klidně by se fotila celý den, jen když jí otevřeme další paštiku. Její máma Lola si dala nášup až večer. Neměla totiž zrovna čas, musela pózovat na jiných fotkách!

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Redakce Redakce

Chcete, aby vám vánoční kaktus kvetl na Vánoce? Víme, jak na to!

Vánoční kaktus (Schlumbergera truncata) je u nás populární hlavně proto, že kvete v zimě, kdy je kvetoucích rostlin málo, a jeho zářivá červená barva se tak skvěle hodí k Vánocům. Začíná většinou kvést začátkem adventu a o svátcích je plný nádherných barevných květů. Jak na to, aby byl nejkrásnější zrovna na Štedrý den?

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Falešná humrová pomazánka podle Květy Fialové

Některé věci z doby minulé jsou tak skvělé, že by bylo škoda nazývat je jinými jmény jen proto, že jejich původní je poněkud zavádějící. Neodlehčujte humrovou pomazánku jogurtem nebo zakysanou smetanou, patří do ní majonéza, a namažte si ji třeba na chlebíčky na silvestra.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Adventní věnec z vánočních hvězd: Vejde se všude a  nezaclání

Nezbývá vám na stole nebo na komodě už ani kousek místečka pro adventní věnec? Nevěště hlavu, máme pro vás řešení: závěsné aranžmá z vánočních hvězd! Je parádní, svěží, stylové a hlavně ušetří spoustu místa, které se dá využít jinak. Stačí trocha šikovnosti i fantazie a můžete se z jeho půvabu i praktičnosti těšit celé Vánoce.

Domácnost > Tradice a svátky