+26
. Redakce Redakce

7 super bylin na hubnutí: Víme, jak se zbavit nadbytečných kil

Jak zatočit se zbytečnými faldíky? Zkuste využít sílu přírody a vezměte si na pomoc byliny, které nabízejí hlavně podpůrnou roli - urychlují látkovou výměnu, regulují práci střev, usnadňují spalování tuků a čistí organismus od toxinů. Vybrali jsme pro vás 7 osvědčených bylin, které stojí za to při hubnutí vyzkoušet.

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Chcete vědět, co vás čeká v roce 2018? Zeptejte se svíček!

Plamínky svíček navozují magickou atmosféru, která přeje úvahám nad tím, co vám život dává a co přinese v budoucnosti. Nabízíme vám dva způsoby hravého věštění, které vám prozradí, jaký bude rok 2018. Každopádně ale platí, že o svém osudu rozhodujete především vy sami. Příznivé novoroční věštby by vás měli motivovat, ty horší zase varovat.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Vánocům sluší noblesa. Malé opáčko, než usednete ke štědrovečernímu stolu

Doba se sice od časů Gutha-Jarkovského významně změnila, a i když se dnes na přísná pravidla slušného chování moc nehraje, přece jen není na škodu si je připomenout. Vánoční čas je na to jako stvořený pro noblesu. Možná namítnete, že vy se u stolu přece chovat umíte. Určitě, o tom nikdo nepochybuje, ale i tak si některá základní pravidla nezaškodí zopakovat.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Silvestrovské petardy a ohňostroje: Když trpí uši i duše mazlíčků

Silvestrovské veselí, ohňostroje i petardy, děsí mnohé pejskaře už dlouho dopředu. Ne každý pes se této hlučné zábavy bojí, mnozí ze čtyřnohých miláčků jsou naprosto klidní, i když kousek od nich vybuchují petardy, jiní reagují naprosto nepředvídatelně. Pokud se náš pejsek rachejtlí, dělobuchů a jiné zábavní pyrotechniky, bojí, je na to třeba myslet s předstihem.

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Redakce Redakce

Novoroční dárky pro štěstí: Kominíček, prasátko i čtyřlístek

Na prahu Nového roku si vnad všichni vzájemně přejeme hodně štěstí. A abychom si toto přání alespoň trochu pojistili, přidáváme malý dárek. Může to být podkova, rybí šupinka, kominíček nebo malé, růžové či zlaté prasátko. Stejně činili dokonce už staří Keltové i Germáni. I oni věřili, že jim podobné amulety zajistí štěstí, zdraví i hojnou úrodu. A v jaký symbol štěstí věříte vy?

Tvoření a hobby > Výtvarné techniky
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Poslední nadílka vánočních akcí

Užijte si poslední sobotu před Štědrým dnem poslechem Mše vánoční, pohledem na nejkrásnější betlémy, zazpívejte si koledy nebo navštivte některý z živých betlémů. Ale máte i poslední příležitost, nakoupit zajímavé dárky přímo od výrobců.

+26
. Redakce Redakce

Štědrovečerní magie v 21. století aneb mrkněte se do budoucnosti

Kouzlo českých Vánoc přinutí dělat zdánlivě nesmyslné věcí i ty nejracionálnější z nás. Třeba napjatě sledovat lodičky z ořechových skořápek kodrcající se v umyvadle a lít roztavené olovo do vody a hádat, co se asi tak stane v příštím roce. Zatímco magické úkony spjaté se zajištěním bohaté úrody se už téměř vytratily, tradice spojené s otázkami kolem lásky, manželství, zdraví, nemoci, štěstí i neštěstí zůstávají aktuální i v 21. století. Štědrovečerní magie je lákavá...

Domácnost > Tradice a svátky