+26
. Redakce Redakce

8 oblíbených psích plemen aneb 4 důvody, proč mít psa

Pes se trvale usídlil na předních místech různých žebříčků nejoblíbenějších domácích mazlíčků. Dá se říct, že je důležitým členem rodiny a má v ní svou nezastupitelnou roli. Tady jsou nejčastější důvody, proč si pořídit psa. Zároveň představuje oblíbená psí plemena, pokud ještě žádného pejska doma nemáte.

Mazlíčci > Psi a kočky
+26
. Redakce Redakce

Valentýn DIY: Tipy na srdíčkové dekorace na poslední chvíli

Valentýn se blíží. U nás tenhle svátek všech zamilovaných nemá dlouhou historii, ale s každým rokem jeho popularita roste. A není se co divit, vždyť dávat najevo lásku je krásné i důležité a Valentýn je ideální příležitost. Zkuste letos 14. únor pojmout DIY a vytvořte si srdíčkové dekorace sami. Máme pro vás prima tipy na romantickou výzdobu i dárky, které budete mít za chvilku hotové a zvládnete je i na poslední chvíli.

Tvoření a hobby > Výtvarné techniky
+26
. Redakce Redakce

Šetříme vodou v kuchyni i koupelně

V našich zeměpisných šířkách proudí voda do domácností neomezeně vodovodními kohoutky a málokdo z nás se tak zamyslí nad tím, jestli vodní zdroje využíváme na maximum. Pokud se budete držet našich rad, ušetříme společně nejen přírodu, ale poznáme to i na své peněžence.

+26
. Redakce Redakce

3 recepty na domácí karamelky: Proč si jednou za čas neosladit život

Domácí karamelky jsou pro mnohé vzpomínkou na dětství, kdy jsme tyhle na jazyku se rozplývající bonbony mlsali ostošest. Nejsou sice moc dietní, ani příliš zdravé, ale proč si jednou za čas příjemně neosladit život, co říkáte? Máme pro vás tři domácí recepty na karamelky, takže je jen na vás, který vyzkoušíte.

Recepty > Recepty
Když je venku nevlídno
Když je venku nevlídno
+26
. Redakce Redakce

Recyklace je hit! Staré plechovky pro zábavu, užitek i ozdobu

Recyklace je hit! Stále se nám doma hromadí, dokud je neodneseme do tříděného odpadu nebo, což je samozřejmě mnohem horší, do odpadu běžného. Až si prohlédnete naše nápady, co s takovou obyčejnou plechovkou udělat, a jak skvěle mohou pobavit vaše děti, budete mít rázem plechovek doma nedostatek. Zaručeně!

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

3 užitečné tipy, jak zabránit rosení oken

Jak rosení oken zabránit nebo ho aspoň co možná nejúčinněji omezit? Rosení oken, které dovede potrápit zejména v zimním období, nejenom že nevypadá příliš hezky, ale hlavně může způsobit mnohem horší problémy, jako je například vznik plísní. Přinášíme vám proto 3 užitečné tipy, jak se rosení oken účinně bránit.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

8 tipů, jak se zbavit plísně v bytě: Nejdůležitější je minimalizovat vlhkost!

Dovolíte-li, aby se vám doma množily plísně, dočkáte se nevzhledných skvrn, nepříjemného zápachu a vystavujete se nebezpečným vlivům na své zdraví. Proto je nejlepší vymýtit každý náznak přítomnosti těchto nechtěných spolubydlících dříve, než bude pozdě. Co dělat, když plísně napadnou koupelnu či jinou vlhčí místnost v domě nebo v bytě?

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Víte, jaké jsou nejčastější chyby při krmení koček? Možná je taky děláte!

Kočky a kocouři jsou oproti pejskům labužníci, takže jsou to ve stravě opravdu vybíravá stvoření a nesní jen tak ledacos. Při jejich krmení je důležité dodržovat určitá pravidla a dávat jim odpovídající stravu. Často se ale na našich kočičích mazlíčcích dopouštíme nevědomých chyb, které mají za následek nejen zdravotní, ale také výchovné problémy. Jaké jsou tedy naše nejčastější chyby?

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Redakce Redakce

Nepodceňujte zimní údržbu zámků u vchodových dveří

Máte strach, že by zámek vchodových dveří do domu mohl během tuhé zimy zamrznout, a vy byste se vůbec nemuseli dostat domů? Tak tyto obavy naštěstí nejsou na místě, protože díky přítomnosti těsnění u něj zamrznutí nehrozí. To ale rozhodně neznamená, že byste zimní údržbě zámků vůbec neměli věnovat pozornost. Pokud se budete řídit našimi radami, nemělo by vás v zimním období v souvislosti se zámky vchodových dveří nic překvapit.

Domácnost > Rady do domácnosti
Lepené krmítko
Lepené krmítko
+26
. Redakce Redakce

Krmítka pro ptáčky ze starého porcelánového nádobí

Romantická krmítka můžete vykouzlit z odložených, nevyužívaných hrnků a talířků. Je už jen na vás, jestli na jejich výrobu použijete obyčejné lepidlo na porcelán nebo zvolíte důkladnější metodu a porcelánové kousky provrtáte a sešroubujete. Výsledek bude vždycky perfektní!

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Redakce Redakce

Vánoční květiny po odkvětu: Víte, co s nimi?

Hyacinty, hvězdníky, vánoční hvězdy nebo bramboříky se v našich vánočních výzdobách už dávno zabydlely, ale co s nimi teď, v lednu, kdy květiny zvolna odkvétají? Určitě by byla veliká škoda, kdyby skončily v popelnici. Poradíme vám, jak se o ně postarat, aby až přijde jejich čas, znovu vykvetly.

Domácnost > Rady do domácnosti