Bludiště z papírové krabice
Bludiště z papírové krabice
+26
. Redakce Redakce

Bludiště z krabice: Báječný hlavolam pro děti

Děti si dnes nejraději hrají hry na počítači, ale pokud je přizvete k výrobě bludiště z krabice, uvidíte, že se dají zlákat i k pozdější hře s hlavolamem pro děti.

Věšák a korkové přívěsky na klíče
Věšák a korkové přívěsky na klíče
+26
. Redakce Redakce

Věšák a korkové přívěsky na klíče

Máte v domě či na chalupě velké množství klíčů od všeho možného, jeden ztrácíte pro druhý a nikdy nevíte, který klíč patří, do jakého zámku? Pak tu máme šikovný nápad přesně pro vás.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Redakce Redakce

Soutěž: Vypěstujte si vlastní okurky ze semínek!

Okurka setá (Cucumis sativus) u nás patří k vůbec nejoblíbenější zelenině. Její pěstování na zahradě není nijak složité a zvládne ho i začátečník. Kolik okurek v létě sklidíte, záleží mimo jiné také na odrůdě, kterou si vyberete a my vám poradíme, na které letos vsadit. Chcete-li si okurky letos zkusit vypěstovat sami ze semínek, můžete soutěžit o kolekci nejkvalitnějších odrůd ze sortimentu Semo Smržice.

+26
. Redakce Redakce

Dýňových fanoušků je v Čechách, na Moravě a ve Slezsku stále víc: Čas dýní zralých…

Podzim patří dýňobraní. A svátek dýní zapouští pomalu i v Česku své kořeny. V anglosaském prostředí rozsvícené vydlabané dýně označují dům, kam mohou děti přijít na halloweenskou koledu. Tento zvyk se u nás neuchytil, ale dýni přede dveřmi nebo za oknem jistě nic nezkazíte. Je to nádherná podzimní dekorace, jíž můžete přisoudit smysl a význam podle libosti. A jak je vidět z vašich příspěvků, dýňových fanoušků je stále víc, takže oslavit čas jejich zrání, vůbec není od věci.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Redakce Redakce

Nejsladší adventní kalendář: Jak udělat domácí marcipán

První adventní neděle se blíží! Nic neumocní kouzlo Vánoc tolik, jako čas, kdy se na ně děti, ale nejen ty, těší. K jeho odpočítávání jsou tu adventní kalendáře v nejrůznějších podobách. My pro vás máme návod na ten nejsladší ze všech sladkých i s recepty na domácí marcipán pravý a falešný. A navíc marcipánový adventní kalendář skvěle vypadá.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Nejlepší DIY adventní kalendáře: Odpočítávání dnů do Vánoc je zábava

První prosinec se rychle blíží a na každodenní sladkost či malý dárek z adventního kalendáře se těší hlavně děti. Probuďte v sobě kreativního ducha a vyrobte adventní kalendář vlastníma rukama. Kdykoliv si půjdou vaše děti vyzvednout další dáreček, budete se tetelit pýchou, jak jste šikovní. A nadšení a spokojenost dětí budou pro vás tou největší odměnou.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

7 nejkrásnějších adventních věnců: Naděje, mír, přátelství, láska

Advent už je na dohled a mnozí už nedočkavě vyhlížejí nejkrásnější čtyři týdny v roce. Datum začátku adventu není přesně určeno, letos je to 3. prosince. V tento den začíná advent a všechno, co k němu patří. Hlavně byste ale neměli zapomenout na rozsvícení první svíčky na adventním věnci, tradičním symbolu předvánočního rozjímání.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Průvodce druhým adventním týdnem: Vánoční přípravy jsou v plném proudu

Adventní čas se rozběhl na plné obrátky a Vánoce jsou už opravdu na dohled. Užívejte si báječnou předvánoční atmosféru a věnujte se sobě a svým blízkým. Věřte, že dokonale naleštěný byt vám do duše klid nevnese, zatímco třeba společné chvíle s dětmi ano. Máme pro vás pár tipů, jak v pohodě proplout druhým adventním týdnem.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Hravě a zdravě se spiralizérem: Cuketové špagety

Denně máme sníst pět porcí ovoce a zeleniny. Jablíčko sem, banán tam, s ovocem by to ještě šlo, ale co ta zelenina? Dostat do sebe dostatečné množství zeleniny bývá pro nás oříšek. Se spiralizérem DOMO to ale bude hračka a zdravá jídla vás budou konečně opravdu bavit.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Byliny první volby na močový měchýř: lichořeřišnice, vřes a brusinka

Chladné počasí přináší i nepříjemnosti s močovým měchýřem, který je choulostivý na prochladnutí těla. Při snížené imunitě dochází k rychlému přemnožení nepřátelských bakterií. Nevýhodou je, že se i po zaléčení antibiotiky, má tahle nemoc tendenci se vracet. Proto je každá bylinka, která posílí močový měchýř a ledviny, prospěšná, ale první volbou jsou lichořeřišnice, vřes a brusinka.

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Slané valentýnské pečení: Chilli preclíky a kringel s cuketou

Patříte mezi příznivce svátku sv. Valentýna a chystáte pro svou drahou polovičku nějaké chutné překvapení? Co takhle vsadit na slané valentýnské pečení a naše recepty na ohnivé chilli preclíky a valentýnský kringel se šunkou, sýrem a cuketou. A proč bystě měli? Protože jak chilli, tak cuketa jsou mocná přírodní afrodiziaka.

Recepty > Recepty
Chřipka útočí: vezměte si na pomoc byliny
Chřipka útočí: vezměte si na pomoc byliny
+26
. Redakce Redakce

Chřipka útočí! 10 prima bylin, které se s viry poperou

Chřipková epidemie řádí v celém Česku, pacientů přibývá ve všech krajích. Jak se chřipce vyhnout a co na ni zabírá? Představujeme vám 10 prima bylin, které se s chřipkovými viry umí poprat. Jemné přírodní léky vám pomohou s prevencí, při léčení i rekonvalescenci. Víte, které jsou nejlepší?

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

13 tipů, jak si udělat a hlavně udržet pořádek ve skříni

Vládne ve vaší skříni chaos a zmatek? Máme pro vás pár nápadů, jak si udělat, ale také udržet pořádek ve skříni. Na to, jak si uspořádat prostor účelně, přehledně a prakticky, existují v zásadě docela jednoduché tipy a návody. Tak tedy pojďte s námi dělat pořádek ve skříni. Na jaře si přece trochu svěžího větru vaše skříň zaslouží, co říkáte?

Domácnost > Rady do domácnosti