Ozdobná sklenice na pastelky pro děti
Ozdobná sklenice na pastelky pro děti
+26
. Redakce Redakce

Ozdobná sklenice na pastelky pro děti

Tužky a pastelky se povalují po celém pokoji a vy nemáte sílu přinutit děti k jejich uklizení? Vyrobte jim veselé ozdobné sklenice na pastelky pro děti. Hodí se do nich ale i nůžky nebo štětce naskáčou skoro samy.

+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Srpen

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým takový kalendář může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Čas broskví: Recept na letní čatní provoněné tymiánem

Pro vyznavače klasických chutí je možná čatní, směs zeleniny a ovoce ochucená kořením a bylinkami, tak trochu nepochopitelná kombinace. Ovšem jen do okamžiku, než ochutnají naše letní čatní z broskví, fenyklu a řapíkatého celeru provoněné tymiánem. Vyrobit si ho doma můžeme kdykoliv, ale nevhodnějším časem je léto, kdy nám ovoce a zelenina dozrává na zahradě. Tak proč si čatní nezkusit vyrobit hned teď!

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Červenec

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým kalendář pro zahradníky: červenec, může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Mezi kakosty určitě najdete druh, který splní vaše očekávání

Kakosty (Geranium), květiny s nádhernými květy, najdete na slunci i ve stínu, v mokřadu i na prosluněné zídce. Dokážou růst v trsech i svými dlouhými výhony zcela nahradit trávník. Dříve podceňované kakosty se právem derou na výsluní zájmu. Rozhodně mají co nabídnout! Mezi kakosty si určitě najdete druh, který splní vaše očekávání

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Vydejte se na rodinný festival Cihlafest

Festival se koná v zahradách Chráněného bydlení Fara v obci Slapy. Již od desíti hodin se bude tvořit ve výtvarných dílnách, pro návštěvníky je také po celý den k dispozici příjemné zahradní občerstvení, dětský koutek a zahradní bazének.

+26
. Redakce Redakce

Co dělat, aby si váš pes léto užil? 5 tipů, jak na to

Léto s sebou přináší kromě krásných slunečných dnů i mnohé zdravotní potíže nejen lidem, ale i domácím mazlíčkům, kteří vedro snášejí, i díky své nemožnosti pocení, opravdu špatně. Co tedy dělat, aby si i váš pes užil léto? Máme pro vás 5 užitečných tipů, které zaručí, že pro vašeho pejska bude letní počasí příjemnější a snesitelnější.

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Redakce Redakce

Uvařte si omáčku z malin a ostružin: Ovocný toping pro chuť i potěšení

Ovocná omáčka neboli toping se výborně hodí na zmrzlinové a ovocné poháry, nákypy, palačinky nebo lívance, které neodolatelně ochutí a zkrášlí. Nejedná se sice o žádnou dietku, ale o sladké potěšení, které však k letním radovánkám určitě patří, ne? Uvařte si podle našich receptů klasickou omáčku z malin a ostružin s rumem. Neodoláte ani jednomu.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Domácí zavařování: Dva džemy v jedné sklenici

Je tu čas na domácí zavařování. A protože se letos ovoce urodilo hodně, zkuste experimentovat a udělejte dva džemy v jedné sklenici. Co říkáte na kombinace nektarinek a ostružin, nebo broskví a malin? Vrstvené džemy dva v jednom můžete udělat z jakékoli jiného ovoce. A pokud vaše oblíbené druhy ovoce nedozrávají stejně, nevadí, ranější dejte zmrazit, aby bylo po ruce, až dozraje další. Zkusíte naše recepty?

Recepty > Recepty