Maska pro děti na závěrečný prázdninový karneval
Maska pro děti na závěrečný prázdninový karneval
+26
. Redakce Redakce

Maska pro děti na závěrečný prázdninový karneval

Pořádáte s dětmi závěrečný prázdninový mejdan? Pak jim připravte i velké překvapení. Skvělé pochoutky a ovocné limonády už nikoho neoslní, s těmi se prostě počítá. Vsaďte na karnevalové masky!

+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Veselé loučení s prázdninami

Letní prázdniny utekly jako voda, a tak je před námi poslední prázdninový víkend. Dopřejte dětem pořádný výlet, ať si užijí spoustu her a radovánek, než znovu zasednou do školních lavic.

Dřevěná tabulka na kreslení i do školy
Dřevěná tabulka na kreslení i do školy
+26
. Redakce Redakce

Učíme se hrou: Veselé, zábavné i poučné hry a hračky pro děti

Prázdniny končí a dětem začínají povinnosti. Ty menší se už těší do školky, větší do školy, ale aby jim to nadšení vydrželo co nejdéle, můžeme jim pořídit zábavné, a přitom poučné hračky ve stylu Montessori. Znáte je?

+26
. Redakce Redakce

Kozlík lékařský: Bylinka, která stojí na vaší straně v boji proti stresu a splínu

Kozlík lékařský (Valeriana officinalis) patří k bylinkám, jejichž léčivý efekt prověřila nejen staletí, ale i moderní medicína. Podporuje klidný spánek, utišuje bolest, stres a úzkostné stavy. Kozlík spánek přímo nevyvolá, ale dokáže uklidnit tak, že usnete přirozeným způsobem. A oddenek roztlučený na prach a nasypaný do číše červeného vína funguje jako spolehlivý nápoj lásky…

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Osvěžující letní saláty: Mango s koriandrem a okurky s mátou

Letní saláty jsou osvěžující a receptů na ně není nikdy dost. My pro vás máme jednoduchý salát z čerstvých i nakládaných okurek, kterému dodává skvělou chuť čerstvá máta. Zajímavá je kombinace exotického manga a koriandru s tradiční zeleninou ze zahrádky (cibule, paprika, rajčata) a rozhodně stojí za vyzkoušení.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

2 prima tipy, jak si zjednodušit úklid po malování bytu

Úklid po malování bytu zvládnete snadno a rychle, když se na malování důkladně připravíte – počínaje zásadním zakrytím nábytku a podlah, oblepením rámů oken, dveří, zásuvek a osvětlení až po zdánlivé maličkosti. Máme pro vás 2 prima tipy, jak si zjednodušit úklid po malování, které odvedou skvělou práci.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Houbová záhada: Může být muchomůrka růžovka životu nebezpečná?

Houbařská sezona se letos rozjíždí pomalu, ale i suchu mnohé houby rostou, tak třeba oblíbená muchomůrka růžovka. Paní Věra Mrklasová z Liberce nám napsala: „Když jsem v úterý 7. srpna četla na vašem webu o masácích, vybavila se mi příhoda, která nemá, aspoň pro mě, žádné racionální vysvětlení. Nebo mi někdo tuhle záhadu objasní?" Připojila svůj příběh o jedné houbové záhadě, v níž hraje hlavní roli muchomůrka růžovka neboli masák.

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Redakce Redakce

Víme, na co se zaměřit při výběru nábytkových dvířek

Dlouhodobé působení vody a vlhkosti nebo teplo z domácích spotřebičů - minimálně tomu by měly odolat hrany, které patří na nábytkových dvířkách k těm nejchoulostivějším místům. Na co se zaměřit při výběru nábytkových dvířek, aby se hrany neodlepovaly? Podívejte se, co musí hrany dvířek při běžném provozu domácnosti vydržet.

Domácnost > Interiér a dekorace
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Mlsné jazyky se mají na co těšit

Patříte mezi gurmány a máte hodně mlsný jazyk? Tento víkend máte šanci pořádně si užít na gastronomických akcích v Pardubicích, ve Velké nad Veličkou, v Malé Morávce i v Polné.

+26
. Redakce Redakce

Máte hodně zeleniny a už nevíte, co s ní? My víme! Udělejte čalamádu!

Urodil se vám na zahradě nadbytek zeleniny a už nevíte, co s ní? Udělejte čalamádu! Přestože způsobů, jak na zimu konzervovat papriky, rajčata, okurky, zelí či cibuli je opravdu hodně, my sázíme na pikantní čalamádu ze zeleniny. Máme pro vás recept, který klidně snese i odchylky v kombinaci a vzájemných poměrech druhů zelenin, takže se nemusíte bát experimentovat.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Nedaří se vám skončit s cigaretami? A už jste zkusili kručinku?

Kručinka barvířská (Genista tinctoria) se dostává do širšího povědomí zejména jako pomocník při odvykání kouření. Takže pokud se vám nedaří skončit s cigaretami, můžete zkusit tuhle bylinku. Působení kručinky je razantní, takže je nutná opatrnost a její sílu se doporučuje využívat v menším množství a ve směsích s jinými bylinkami, zejména puškvorcem obecným.

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

3 prima tipy, jak se stát králem zahradní párty

Léto vrcholí, a tak si užijte poslední prázdninové dny a uspořádejte zahradní párty pod širým nebem. Pozvěte své blízké a přátele k sobě na zahradu a překvapte je svou kreativitou. Máme pro vás 3 prima tipy, jak uspořádat dokonalou zahradní párty!

Zahrada > Rady na zahradu