+26
. Redakce Redakce

Nejlepší přírodní zbraně proti nachlazení? Cibule a česnek!

Cítíte, že na vás něco leze? Aby ne, vždyť sychravé podzimní počasí je jako dělané na nemoci z nachlazení. Dobře uděláte, když si vezmete na pomoc cibuli a česnek, protože to jsou totiž nejlepší přírodní zbraně proti virům i bacilům. Tak co, vyzkoušíte česnekový sirup nebo cibulový čaj?

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Dýně jsou krásné, dobré, zdravé a je s nimi zábava!

Podzim udeřil naplno. Tohle roční období přináší hodně krásného, tak třeba si můžeme naplno užít dýně – jsou krásné, chutné a je s nimi zábava, hlavně o Halloweenu! Existují desítky druhů dýní a všechny jsou jedlé, dokonce i ty okrasné. Představujeme vám ty nejznámější a prozradíme nejoriginálnější návody na dekorace i nejoblíbenější recepty.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Top ten protistresových bylin aneb Jak příroda léčí bolest na duši

Sychravé podzimní dny jsou tady. Pro mnohé je tento podmračený čas spojený s melancholickou náladou, stresem, únavou a splíny. Jak si můžeme pomoci sami? Svět léčivých bylin nám podává pomocnou ruku a nabízí řadu možností, jak přírodní cestou zvládnout stres a navodit klidnou mysl. Při nespavosti, smutku, lehčí depresi nebo únavě prospějí možná i ví než psychofarmaka, ale to už je na každém z nás.

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Škola správného natírání dřeva: Olej, nebo vosk?

Snad každý má doma něco dřevěného – nábytek, dekorace, podlahu či schody. Dřevo je útulné a v interiéru ani nevyžaduje náročnou péči. Přirozenou krásu dřeva zvýrazní olej i vosk. Impregnují a díky tomu dřevo chrání, aby odolalo běžným čisticím prostředkům, vodě a mastnotě. Hodí se k novým i renovačním nátěrům a jejich aplikace je víc než snadná.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Tušíte, kolik vás stojí pes ročně? Možná se budete divit!

Pořídit si psa je změna pro rodinu, ale také zásah do domácího rozpočtu. A to nemluvíme o částkách na samotné pořízení psa, ale o nákladech, které jsou spojeny s péčí o něj. Ať se jedná o očkování, stravu či doplňky, náklady na zdravého psa mohou jít do tisíců korun. Kromě domácnosti na příchod psa tedy dobře připravte i svou peněženku. Tušíte, kolik vás pes bude stát ročně?

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Redakce Redakce

Domácí bezinkový likér: Udělejte si sladký lék proti kašli a rýmě

Je tu podzim a první epidemie viróz tu budou co nevidět. Každý s nimi bojuje po svém, ale někdy se vyplatí vyzkoušet něco nového. Co třeba sladký bezinkový likér podle rodinných receptů paní Evy Novákové z Mělníka? Dobře chutná, ale hlavně se osvědčil jako lék při chřipce, kašli, rýmě i bolestech hlavy a kloubů, protože podporuje pocení a obsahuje spoustu vitaminů. K léčbě se užívá 1 malý panáček denně před spaním, jako prevence každý třetí večer. Tak co, jdete do toho?

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Víkend ve znamení dýní

Chystáte se využít volného víkendu na výlet a chcete si, třeba i s dětmi, užít spoustu zábavy? Vydejte se na nejrůznější dýňobraní a dýňové slavnosti. Pro podzim typických, oranžových či žlutých plodů dýní, je pro vás připraveno dost na mnoha místech.

+26
. Redakce Redakce

Přírodní detox: Vezměte si na pomoc ostropestřec mariánský

Stejně jako uklízíte doma, měli byste občas uklidit i své tělo a zbavit ho jedů a nečistot. Zkuste přírodní detox a vezměte si na pomoc ostropestřec mariánský, který má dominantní postavení mezi bylinami nejen díky své mohutnosti, ale zejména léčivým účinkům na játra. Detoxikační kúra vám teď na podzim prospěje, protože játra jsou značně zatěžovaná a jejich dokonalé fungování je pro zdraví naprosto zásadní.

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

SOUTĚŽ: Vyhrajte knížku RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ

Pěstitelé, chovatelé, kutilové, chalupáři, zahrádkáři – prostě všichni, kdo máte šikovné ruce, určitě oceníte knihu podle stejnojmenného oblíbeného hobby pořadu RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ. Na více než 140 stranách přináší rady pro všechna roční období od péče o zahradu až po rady prospěšné zdraví. Každé roční období doprovází komentář Václava Postráneckého. Kdo knížku RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ ještě nemá, může o ni s námi soutěžit!

+26
. Redakce Redakce

Domácí výroba jablečného octa je až překvapivě snadná

Jablečný ocet je po všech stránkách užitečný a v poslední době se o něm hodně mluví, i když žádná novinka to rozhodně není. Vždyť jeho blahodárné účinky využívala už egyptská královna Nefertiti. Domácí výroba vlastního jablečného octa podle receptu paní V. Kalinové z Prahy je až překvapivě jednoduchá, takže ho můžete ho mít pořád po ruce. A nebude potřebovat nic jiného než jablka a vodu.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Vaříme s dýní Hokkaido: Báječné recepty na slavnostní podzimní stůl

Dýně slaví v posledních letech obrovské úspěchy nejen jako nejrůznější lampionky a vyřezávaná strašidýlka, ale připravíte z nich i skutečně nápadité pokrmy. Hodí se snad do všech jídel a zpracovat je můžete jakkoliv – vařením, smažením, můžete je mixovat, zavařovat i nakládat. Díky tomu dokážete poskládat celé báječné dýňové menu.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Okrasné dýně: Paleta barev i tvarů pro podzimní dekorace

Některé dýně se sice nehodí na talíř, zato ale vyniknou ve veselých podzimních a haloweenských aranžmá. Jejich paleta barev a tvarů je nepřeberná. Oblíbené jsou hlavně nejrůzněji tvarované protáhlé a oválné drobné dýně s bradavičnatým povrchem, z barev převažuje oranžová a žlutá.

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Redakce Redakce

První pes: 7 nejlepších psích plemen pro chovatele začátečníky

Patříte mezi milovníky psů, zatím jste nikdy žádného neměli, ale chcete to změnit a uvažujete, který bude ten pravý první pes? Mezi všemi plemeny se najdou jedinci klidní a poslušní a naopak divočáci, se kterými není snadné pořízení. Ovšem každé psí plemeno má svá specifika a povahové rysy se u psů s rodokmenem dají předpokládat. Tady je podle nás 7 nejlepších psích plemen pro chovatele začátečníky.

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Redakce Redakce

Jak brambory skladovat a jaké si v obchodě kupovat

Brambor se na zahradě letos většinou moc neurodilo, takže „to málo“ je potřeba na zimu dobře uskladnit. A pokud vlastní brambory nemáte, poradíme vám, jaké si v obchodě kupovat a podle čeho je vybírat. Vyznáte se ve varných typech brambor? Jak skladovat brambory? Přečtěte si článek...

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Vydejte se na pomoc studánkám ve vašem okolí

Studánek u nás za poslední století rapidně ubylo. Jsou prvním ukazatelem nelichotivého stavu podzemních vod a důležitou součástí vodních ekosystémů. Jsou ale také malebným a romantickým doplňkem přírody, který má na českém území dlouhou tradici. Přitom s jejich údržbou či obnovou může do jisté míry pomoci každý z nás.

+26
. Redakce Redakce

Nejlepší domácí lék proti kašli? Jitrocelový sirup!

Téměř každý z nás si nejlépe odpočine při nějakém svém koníčku či zálibě. Paní Irena Zahradníčková z Vršovic má ráda bylinky, věří v jejich léčivou sílu a připravuje z nich domácí medicíny. Poslala nám recepty na jitrocelové sirupy proti kašli a nachlazení, tak můžete posoudit sami, jestli opravdu fungují.

Zdraví > Zdraví