+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Vydejte se na rodinný festival Cihlafest

Festival se koná v zahradách Chráněného bydlení Fara v obci Slapy. Již od desíti hodin se bude tvořit ve výtvarných dílnách, pro návštěvníky je také po celý den k dispozici příjemné zahradní občerstvení, dětský koutek a zahradní bazének.

+26
. Redakce Redakce

Co dělat, aby si váš pes léto užil? 5 tipů, jak na to

Léto s sebou přináší kromě krásných slunečných dnů i mnohé zdravotní potíže nejen lidem, ale i domácím mazlíčkům, kteří vedro snášejí, i díky své nemožnosti pocení, opravdu špatně. Co tedy dělat, aby si i váš pes užil léto? Máme pro vás 5 užitečných tipů, které zaručí, že pro vašeho pejska bude letní počasí příjemnější a snesitelnější.

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Redakce Redakce

Uvařte si omáčku z malin a ostružin: Ovocný toping pro chuť i potěšení

Ovocná omáčka neboli toping se výborně hodí na zmrzlinové a ovocné poháry, nákypy, palačinky nebo lívance, které neodolatelně ochutí a zkrášlí. Nejedná se sice o žádnou dietku, ale o sladké potěšení, které však k letním radovánkám určitě patří, ne? Uvařte si podle našich receptů klasickou omáčku z malin a ostružin s rumem. Neodoláte ani jednomu.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Domácí zavařování: Dva džemy v jedné sklenici

Je tu čas na domácí zavařování. A protože se letos ovoce urodilo hodně, zkuste experimentovat a udělejte dva džemy v jedné sklenici. Co říkáte na kombinace nektarinek a ostružin, nebo broskví a malin? Vrstvené džemy dva v jednom můžete udělat z jakékoli jiného ovoce. A pokud vaše oblíbené druhy ovoce nedozrávají stejně, nevadí, ranější dejte zmrazit, aby bylo po ruce, až dozraje další. Zkusíte naše recepty?

Recepty > Recepty
Samozavlažovací květináč z PET lahve
Samozavlažovací květináč z PET lahve
+26
. Redakce Redakce

Samozavlažovací květináč z PET lahve

Určitě se během prázdnin chystáte na dovolenou nebo na výlet a bojíte se, jestli všechny domácí rostlinky přečkají v pohodě vaši nepřítomnost. Vyrobte si pro ně samozavlažovací květináč z PET lahve a budete mít po starostech.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Jak sestavit skládací stavební pouzdro pro zasouvací dveře

Nové odlehčené skládací stavební pouzdro pro zasouvací dveře ocení nejen stavebníci, ale hlavně lidé, kteří řeší rekonstrukci svépomocí v malých prostorech, jako například obyvatelé panelových domů s úzkými chodbami. V těch se totiž s klasickým stavebním pouzdrem složitěji manipuluje. Máme pro vás návod krok za krokem, jak snadno sestavit skládací stavební pouzdro Profikit pro zasouvací dveře.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Upečte si meruňkové koláče! Slaný? Sladký? Recepty máme na oba dva

Po jahodách a třešních přicházejí ke slovu meruňky. Pokud taky milujete jejich jemně navinulou chuť, upečte si meruňkové koláče, kterým se hned tak nic nevyrovná. A můžete si i vybrat, jestli slaný nebo sladký, recepty máme na oba dva. Období zralých meruněk není moc dlouhé, tak by byl hřích je prošvihnout, ne?

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Mák nemusí být jenom vlčí

Vlčí mák, je sice nejznámějším zástupcem rodu máků, ale zdaleka ne jediným, a možná dokonce ani není nejkrásnější. Některé máky mají zajímavější barvy a Makové panence by dokázaly nabídnout mnohem bohatší sukničku z okvětních lístků.

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Redakce Redakce

DIY domeček pro dvě kočky

Téměř každý z nás si nejlépe odpočine při nějakém svém koníčku či zálibě. Paní Barbora Neubauerová z Železného Brodu chová kočky a když je čas, vyrobí jim přístřešek, aby měly kde odpočívat. Poslala nám fotky a popis, jak domeček pro dvě kočky vyrábí – a už k ní putuje tričko Prima Nápady.

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Redakce Redakce

Pěstujte echinaceu! Tahle rostlina může rozhodnout o vašem zdraví nebo nemoci

Echinacea česky třapatka je rostlina s purpurovými kvítky, která podporuje imunitu; a protože kvalita obranyschopnosti organismu v podstatě rozhoduje o našem zdraví nebo nemoci, stala se v posledních letech jedním z nejpoužívanějších rostlinných léčiv. Snadno se pěstuje, na zahradě udělá spoustu parády a ještě upevní zdraví celé rodině. A podle našich receptů si můžete udělat domácí echinaceový extrakt, masti i tinkturu.

Zdraví > Zdraví
Jak trefit hřebík na hlavičku
Jak trefit hřebík na hlavičku
+26
. Redakce Redakce

Jak trefit hřebík na hlavičku aneb už žádné modřiny

Potřebujete zatlouct hřebík a máte obavy, že se uhodíte do prstů a přivodíte si zranění, přinejmenším modřinu? Pak můžete k přidržení hřebíku zkusit některý z našich prima tipů, jak trefit hřebík na hlavičku. Základní zásada zní: při zatloukání hřebíků je nejdůležitější dívat se na hřebík a ne na kladívko!

Domácnost > Rady do domácnosti
Obrázky na stěnu, vyšívané křížkovým stehem
Obrázky na stěnu, vyšívané křížkovým stehem
+26
. Redakce Redakce

Obrázky na stěnu, vyšívané křížkovým stehem

Téměř každý z nás si nejlépe odpočine při nějakém svém koníčku či zálibě. Paní Marie Kotounová z Třebíče se nejraději věnuje vyšívání obrázků křížkovým stehem. Posuďte sami, jak to jejím výšivkám na zdech sluší. Poslala nám fotky své tvorby – a už k ní putuje tričko Prima Nápady.

Tvoření a hobby > Výtvarné techniky
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Vydejte se na hrady a zámky

Hned na začátek prázdnin připravily české i moravské hrady a zámky spoustu zajímavých akcí, na které zvou celé rodiny. Každý si pro sebe najde tu pravou zábavu!

+26
. Redakce Redakce

Máčka jako půvabný doplněk trvalkového záhonu

Hledáte nějaký působivý doplněk do trvalkového záhonu, který skvěle doplní pestré barvy květin, vnese do zahrady trochu elegance, a ještě navrch snese i sálavé slunce a suchou půdu letošního léta? Už nehledejte, našli jsme za vás máčku!

Zahrada > Pěstujeme