Kuchyňský chňapka ve tvaru rukavice
Kuchyňský chňapka ve tvaru rukavice
+26
. Redakce Redakce

Kuchyňská chňapka ve tvaru rukavice

Rádi a často pečete? Pak se jistě neobejdete bez šikovné kuchyňské chňapky. Rukavici, se kterou budou vaše ruce v bezpečí, si můžete ušít během chvilky sami.

Sedák z barevných vlněných bambulek
Sedák z barevných vlněných bambulek
+26
. Redakce Redakce

Sedák z barevných vlněných bambulek

Sledujete nový crazy seriál Krejzovi? Pak jste si už jistě všimli, že ty nejjednodušší nápady bývají ty nejlepší. Dnes vám ukážeme, jak vyrobit snadno a rychle malé bambulky, které můžete využít k dalšímu tvoření. Líbil by se vám měkký bambulkový podsedák?

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Redakce Redakce

Sladké strašidelné dýně, na kterých si pochutnáte

Konec října patří svátku keltského původu, Halloweenu. Slaví se především v anglosaských zemích, ale postupem času se dostal do některých českých domácností. Svátek je obdobou českých Dušiček. Nejznámějším symbolem Halloweenu jsou vydlabané dýně, které mají zastrašit zlé duchy. Ať už svátek slavíte, nebo jste jen milovníci této oranžové plodiny, určitě jí dejte v kuchyni prostor.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Podzimní prázdniny ve znamení dětské zábavy

Podzimní prázdniny jsou krátké, ale věřte, že i za čtyři dny se dá stihnout spoustu báječných věcí. Vypravte se s dětmi za veselými pohádkami nebo na hrad za draky, do kovárny nebo spolu navštivte termální koupaliště.

+26
. Redakce Redakce

Nejlepší přírodní zbraně proti nachlazení? Cibule a česnek!

Cítíte, že na vás něco leze? Aby ne, vždyť sychravé podzimní počasí je jako dělané na nemoci z nachlazení. Dobře uděláte, když si vezmete na pomoc cibuli a česnek, protože to jsou totiž nejlepší přírodní zbraně proti virům i bacilům. Tak co, vyzkoušíte česnekový sirup nebo cibulový čaj?

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Dýně jsou krásné, dobré, zdravé a je s nimi zábava!

Podzim udeřil naplno. Tohle roční období přináší hodně krásného, tak třeba si můžeme naplno užít dýně – jsou krásné, chutné a je s nimi zábava, hlavně o Halloweenu! Existují desítky druhů dýní a všechny jsou jedlé, dokonce i ty okrasné. Představujeme vám ty nejznámější a prozradíme nejoriginálnější návody na dekorace i nejoblíbenější recepty.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Top ten protistresových bylin aneb Jak příroda léčí bolest na duši

Sychravé podzimní dny jsou tady. Pro mnohé je tento podmračený čas spojený s melancholickou náladou, stresem, únavou a splíny. Jak si můžeme pomoci sami? Svět léčivých bylin nám podává pomocnou ruku a nabízí řadu možností, jak přírodní cestou zvládnout stres a navodit klidnou mysl. Při nespavosti, smutku, lehčí depresi nebo únavě prospějí možná i ví než psychofarmaka, ale to už je na každém z nás.

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Škola správného natírání dřeva: Olej, nebo vosk?

Snad každý má doma něco dřevěného – nábytek, dekorace, podlahu či schody. Dřevo je útulné a v interiéru ani nevyžaduje náročnou péči. Přirozenou krásu dřeva zvýrazní olej i vosk. Impregnují a díky tomu dřevo chrání, aby odolalo běžným čisticím prostředkům, vodě a mastnotě. Hodí se k novým i renovačním nátěrům a jejich aplikace je víc než snadná.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Tušíte, kolik vás stojí pes ročně? Možná se budete divit!

Pořídit si psa je změna pro rodinu, ale také zásah do domácího rozpočtu. A to nemluvíme o částkách na samotné pořízení psa, ale o nákladech, které jsou spojeny s péčí o něj. Ať se jedná o očkování, stravu či doplňky, náklady na zdravého psa mohou jít do tisíců korun. Kromě domácnosti na příchod psa tedy dobře připravte i svou peněženku. Tušíte, kolik vás pes bude stát ročně?

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Redakce Redakce

Domácí bezinkový likér: Udělejte si sladký lék proti kašli a rýmě

Je tu podzim a první epidemie viróz tu budou co nevidět. Každý s nimi bojuje po svém, ale někdy se vyplatí vyzkoušet něco nového. Co třeba sladký bezinkový likér podle rodinných receptů paní Evy Novákové z Mělníka? Dobře chutná, ale hlavně se osvědčil jako lék při chřipce, kašli, rýmě i bolestech hlavy a kloubů, protože podporuje pocení a obsahuje spoustu vitaminů. K léčbě se užívá 1 malý panáček denně před spaním, jako prevence každý třetí večer. Tak co, jdete do toho?

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Víkend ve znamení dýní

Chystáte se využít volného víkendu na výlet a chcete si, třeba i s dětmi, užít spoustu zábavy? Vydejte se na nejrůznější dýňobraní a dýňové slavnosti. Pro podzim typických, oranžových či žlutých plodů dýní, je pro vás připraveno dost na mnoha místech.

+26
. Redakce Redakce

Přírodní detox: Vezměte si na pomoc ostropestřec mariánský

Stejně jako uklízíte doma, měli byste občas uklidit i své tělo a zbavit ho jedů a nečistot. Zkuste přírodní detox a vezměte si na pomoc ostropestřec mariánský, který má dominantní postavení mezi bylinami nejen díky své mohutnosti, ale zejména léčivým účinkům na játra. Detoxikační kúra vám teď na podzim prospěje, protože játra jsou značně zatěžovaná a jejich dokonalé fungování je pro zdraví naprosto zásadní.

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

SOUTĚŽ: Vyhrajte knížku RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ

Pěstitelé, chovatelé, kutilové, chalupáři, zahrádkáři – prostě všichni, kdo máte šikovné ruce, určitě oceníte knihu podle stejnojmenného oblíbeného hobby pořadu RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ. Na více než 140 stranách přináší rady pro všechna roční období od péče o zahradu až po rady prospěšné zdraví. Každé roční období doprovází komentář Václava Postráneckého. Kdo knížku RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ ještě nemá, může o ni s námi soutěžit!

+26
. Redakce Redakce

Domácí výroba jablečného octa je až překvapivě snadná

Jablečný ocet je po všech stránkách užitečný a v poslední době se o něm hodně mluví, i když žádná novinka to rozhodně není. Vždyť jeho blahodárné účinky využívala už egyptská královna Nefertiti. Domácí výroba vlastního jablečného octa podle receptu paní V. Kalinové z Prahy je až překvapivě jednoduchá, takže ho můžete ho mít pořád po ruce. A nebude potřebovat nic jiného než jablka a vodu.

Recepty > Recepty