+26
. Redakce Redakce

Domečky pro hmyz patří do každé moderní zahrady

Proč zrovna do moderní zahrady? Tak si ji představte… Perfektní rovný trávník, pěkně upravené záhonky, žádné hromady klestí a nepořádek v koutě, jen sterilní dokonalost. Lidem se to možná líbí, ale ke každé zahradě patří i hmyz, jak škodlivý, tak především ten užitečný. A kromě toho, pěkný hmyzí domeček každé zahradě sluší!

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Jarní výlety za zvířátky se budou líbit nejen dětem

Během víkendu na vás čekají tradiční i exotická zvířátka. Napadlo by vás, že se dají doma chovat i ježci? Pokud dáváte přednost spíše tradičním kočičkám či roztomilým koníkům, ale i jehňatům či kůzlatům, také vám nabízíme příležitost, jak se s nimi setkat. A na své si přijdou dokonce i milovníci ochočených potkanů. To už je pořádně pestrá nabídka!

+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Květen

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým takový kalendář může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Chcete potkat Láďu Hrušku? Vydejte se na výstavu Hobby do Českých Budějovic

Ve středu 9. května startuje 27. ročník oblíbené výstavy Hobby na Výstavišti v Českých Budějovicích. Součástí výstavy nejen pro zahrádkáře, pěstitele, kutily a chovatele je bohatý doprovodný program, soutěž Voříšek roku 2018 a v sobotu 12. května na Výstavišti můžete potkat Láďu Hrušku, který vyhlásí vítěze soutěže Kutil roku 2018. Rozhodně se máte na co těšit!

+26
. Redakce Redakce

Suchozemská želva prospívá na zahradě i v teráriu aneb Mazlíček v krunýři, který v zimě spí

Mezi domácí mazlíčky patří i suchozemské želvy. Nejčastěji jsou chované želva zelenavá (Testudo hermanni), želva žlutohnědá (Testudo graeca) a želva vroubená (Testudo marginata). Želvy je ideální chovat od jara do podzimu ve venkovním travnatém výběhu. Pokud nemáte tuto možnost, měli byste zvolit terárium s co největší plochou dna.

Mazlíčci > Teraristika a akvaristika
+26
. Redakce Redakce

Jak zpracovat a uskladnit houby na zimu aneb Co s přebytkem podzimních úlovků

Právě vrcholí houbařská sezona, košíky i příležitostných hledačů hub se prohýbají pod bohatými úlovky a na jídelníčku se to hemží smaženicemi, kulajdami, houbovými řízky a dalšími dobrotami. A to je ten správný čas myslet na zimu. Najednou udeří plískanice a mráz a pak budete rádi, že máte k dispozici houby nasušené, zamrazené nebo zavařené.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Přilákejte včelky na hostinu: Bez opylovačů se bohaté úrody na zahradě nedočkáte

Přelétávání včel, ale samozřejmě i čmeláků a motýlů, z jednoho květu na druhý, je pro zahradu velmi důležité, to ví i malé děti. Včely opylují především krytosemenné rostliny, tedy takové, které mají květy, které se po opylení mění v plody. Bez včel se bohaté úrody jahod, třešní, meruněk, jablek… prostě nedočkáte. A právě proto pozvěte včelky do své zahrady na skvělou hostinu.

Zahrada > Rady na zahradu
Domácí pleťová maska z ovesných vloček
Domácí pleťová maska z ovesných vloček
+26
. Redakce Redakce

Pleťová maska z ovesných vloček: Domácí kosmetika

Pokožka vašeho obličeje volá hlasitě o pomoc, ale vám se nechce utrácet za drahé pleťové masky z obchodu? Dopřejte jí péči z domácích zdrojů, které se najdou v každé kuchyni. Je to tak snadné! Tato maska se hodí pro smíšenou až mastnou pleť.

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Devět super bylin, které zatočí s rýmou i kašlem a zase vás postaví na nohy

Podzim je obdobím, kdy se nemoci z nachlazení vyhnou asi jen málokomu. Smrkáte, kýcháte, kašlete, pálí vás sliznice, třeští hlava a máte pocit, jak byste právě složili vagon uhlí? Tohle nemusí být příznaky pravé a nefalšované chřipky, ale obyčejného, zato pořádného nachlazení. Které byliny se mohou stát vašimi spolehlivými pomocníky?

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Rozkvetlá jarní zahrada bez modřenců? Nemyslitelné!

Půvabné kvítky modřenců (Muscari) s nevtíravou vůní oslňují barvou jasného nebe, temného moře i čerstvě napadaného sněhu. Dovedete si představit rozkvetlou jarní zahradu bez modřenců? Kvetou zhruba od března do května a skvěle se jim daří nejen na zahrádce, ale také v nádobách na balkonech a terasách. A taky si je můžete utrhnout do vázy. Poradíme, jak se pěstují a jaké jsou nejkrásnější.

Zahrada > Pěstujeme
Nejvoňavější kousek
Nejvoňavější kousek
+26
. Redakce Redakce

Věnce pro gurmány: Báječná dekorace do kuchyně

Na první pohled obyčejné potraviny a koření se mohou pod vašima rukama proměnit v působivé dekorační věnce, které patří snad k nejoblíbenějším dekoracím našich domovů. Můžete je vytvářet k nejrůznějším příležitostem, ale některé se hodí k výzdobě bytu po celý rok.

Domácnost > Interiér a dekorace