+26
. Redakce Redakce

Jak přežít Vánoce aneb 7 nejúčinnějších bylin, které vám napraví zkažené žaludky

Vánoční hodování bez potíží! Že to není možné? Ale je! Musíte se však aspoň trochu držet na uzdě. Důsledky nezřízeného přejídání se dostaví buď hned, nebo v podobě vleklých potíží.Naštěstí je v přírodě dost účinných bylin a koření, které pomáhají napravit a povzbudit trávení. Seznamte se sedmi nejúčinnějšími rostlinami, dají vaše zkažené žaludky po Vánocích zase do normálu.

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Nestihli jste pečení cukroví? Nezoufejte, vždyť nepečené milují všichni!

Vánoční cukroví bez pečení je šancí pro všechny, kteří předvánoční pečení nestíhají a ze všeho nejvíc jim chybí čas. Nepečené cukroví má mnoho výhod. Těmi hlavními jsou bezesporu úspora času a energie, ale taky prostor pro fantazii, jak při výrobě hmoty, tak následně při jejím zpracování. Máme pro vás rychlé recepty na lanýžové pralinky z ricotty nebo tvarohové kuličky.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Retro štědrovečerní večeře. Máte chuť si vyzkoušet staré recepty? Tak do toho!

Letos jsme si připomínali stoleté výročí od založení československé republiky, a tak by možná nebylo od věci vrátit se v čase do dob našich prababiček a vyzkoušet si vánoční menu z dvacátých a třicátých let. Přinášíme vám tři inspirativní retro recepty na štědrovečerní hrachovku, staročeského kubu a telecí řízky s bramborovým salátem. Dostali jste chuť si některý ze starých receptů vyzkoušet? Tak do toho! Přejeme vám dobrou chuť.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Vánoční jarmarky a trhy

Štědrý den se kvapem blíží, a tak všichni sháníme dárečky pro své nejmilejší. Na nákup originálních rukodělných výrobků se můžete vydat v sobotu například do Radčic u Plzně, do Jilemnice, Jaroměře a v neděli třeba do pražského Švandova divadla.

+26
. Redakce Redakce

Adventní svícen last minute s růžemi a limetkou

Advent už je tu. Konečně jsme se dočkali a začínají nejkrásnější čtyři týdny v roce. Letos začíná advent v neděli 2. prosince a určitě byste neměli zapomenout na rozsvícení první svíčky na adventním věnci, tradičním symbolu předvánočního rozjímání. A jestli ještě doma adventní věnec nebo svícen nemáte, máme pro vás rychlou inspiraci na adventní svícen z přírodního materiálu ze zahrady i lesa, doplněný oranžovými růžemi z květinářství a exotickou limetkou. Báječně voní!

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Nejkrásnější vánoční květiny: Víte, jak se o ně postarat?

Slavnostní atmosféru Vánoc zaručeně vykouzlí hrnkové květiny ať na svátečním stole, nebo jen tak zpovzdálí na parapetu. A i když jsou vánoční květiny jako brambořík, azalka nebo vánoční hvězda dekorativní samy o sobě, můžete je ještě přizdobit třeba skleněnými ozdobami, zápichy a stužkami. Ale aby vám dělaly radost, je potřeba se o ně taky dobře postarat a vědět, co chtějí.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Co dělá Vánoce? Doma upečená vánočka!

Nad vůni a chuť doma upečené vánočky prostě není. A právě vánočka u nás dělá ty pravé Vánoce. Je symbolem života a plodnosti a má být z devíti pramenů: spodní symbolizují oheň, vodu, vítr a vzduch, prostřední cit, vůli a rozum, dva nahoře vědění a lásku. Pokud máte pocit, že upéct vánočku doma je příliš složité, tak zkuste recept vánočku z těsta kynutého nebo nekynutého a uvidíte, že to zvládnete! Tak hurá do toho!

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Vánoce podle tradice: V červené a bílé barvě

Také patříte k lidem, kteří barevné vánoční experimenty rádi přenechají druhým, a zůstáváte u osvědčené červené a bílé barvy? Pokud jste si jisti, že letos, stejně jako loni a patrně i příští rok budou vaše Vánoce stále ve stejných barvách, můžete si dovolit více investovat, a nazdobit doslova celý dům či byt. Začněte od vstupních dveří a skončete v ložnici.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Netradiční vánoční stromky: 8 nápadů na stromečky pro lidi s fantazií

Bez nazdobeného stromku si Vánoce snad ani neumíme představit, ale čím dál více lidem je líto uříznutých stromečků, pro pár dní vánoční atmosféry. Je tu ještě alternativa stromků umělých, ale co si budeme nalhávat, ty moc parády nenadělají. Pokud patříte mezi kreativce s velkou představivostí, napadne vás možná ještě mnohem více možností, jak vánoční stromek nahradit. My vám přinášíme 8 nápadů.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Co dá vánočnímu cukroví krásnou barvu a přidá zdraví? Mrkev!

Českou vánoční klasiku – vanilkové rohlíčky, linecké a perníčky – nezaškodí něčím doplnit. Skvělým kandidátem je cukroví z mrkve, protože může být zdravé (aspoň trochu) a mrkev těstu propůjčí krásnou oranžovou barvu! Aby mrkev tělu opravdu prospěla, je dobré ji doplnit tukem, což ale ve vánočním cukroví žádný problém není! Vyzkoušíte naše skvělé recepty na vánoční cukroví z mrkve?

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Advent na hradech a zámcích

V předvánočním období, tedy o adventu, tradičně ožívají hrady a zámky historickými řemeslnými jarmarky, výstavami i koncerty. Stačí si jen vybrat, nabídka je, jako každý rok, opravdu pestrá.

+26
. Redakce Redakce

Ručně pletené ponožky: Hřejivý dárek pod stromeček

Ponožky jako vánoční dárek? Ano! Ale musí být ručně pletené z hřejivé vlny. Jejich výroba trvá dvě hodiny, zvládne je i začínající pletařka a tyhle originální pletené ponožky udělají radost všem chlapcům i chlapům, kteří je využijí nejen do holin na ryby, na hory do přeskáčů, ale i na chalupu do postele…

Tvoření a hobby > Ruční práce