+26
. Redakce Redakce

Zimní detox: 7 nejlepších bylin, které po Vánocích vyčistí tělo

Začátek roku je nejen čas předsevzetí, ale také detoxikačních kúr. Ano, je to tak, povánoční období je pro zimní detox jako stvořené. Většinou jsme po všech svátečních dobrotách bez energie, je nám těžko a hned chytneme každou nemoc, a tak je na místě své tělo pročistit a odlehčit. Jednou z cest detoxikace organismu jsou byliny. Představujeme 7 nejlepších bylin, které po Vánocích pomáhají vyčistit tělo.

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Tajemství tukožroutské polévky: Čím víc jí sníte, tím víc zhubnete

Chcete se rychle zbavit několika nadbytečných kilogramů nabraných o Vánocích nebo potřebujete dopnout šaty před plesem? Pak je pro vás týdenní dieta s tukožroutskou polévkou tím pravým. Fígl tukožroutské polévky spočívá v důkladném odvodnění a pročištění organismu, rozhodně ale nevyřeší obezitu. Zkusíte náš recept?

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Kam na výlet: Začněme se hýbat!

Zdá se vám, že se potřebujete po vánočním nicnedělání opět dostat do formy? Využijte nabídky na sportovní vyžití na mnoha místech naší republiky. Můžete závodit na lyžích i na saních nebo se pěkně proběhnout či alespoň pořádně fandit ostatním.

Jak přesazovat kaktusy? Opatrně, abyste se nepopíchali!
Jak přesazovat kaktusy? Opatrně, abyste se nepopíchali!
+26
. Redakce Redakce

Jak přesadit kaktusy? Opatrně, abyste se nepopíchali!

O kaktusech se říká, že jsou to ideální rostliny pro líné a zapomnětlivé pěstitele. Ale není to pravda, i pichlaví krasavci mají své nároky. Nejvhodnější dobou na přesazování je velmi časné jaro nebo zase pozdní léto – tedy vždy doba stagnace růstu. Poradíme vám, jak přesazovat kaktusy, abyste si zbytečně nepopíchali prsty, i když nemáte po ruce rukavice!

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Čaj, voda, nádobí a čas jsou 4 základní prvky přípravy dobrého čaje

Na přípravu dobrého čaje není univerzální recept, který by přesně nařizoval, co, kam a kdy dát a nalít. Budete-li postupovat podle našeho doporučení, které vychází z čínské procedury vylepšené britskými zvyklostmi, určitě si na čaji pochutnáte. V podstatě jde o způsob přípravy čaje, který je obvyklý v Česku. Základními prvky přípravy čaje jsou samotný čaj, voda, nádobí a čas. Každému z nich je nutné věnovat pozornost.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Přírodní detoxikační kúra: Vezměte si na pomoc ostropestřec mariánský

Stejně jako uklízíte doma, měli byste občas uklidit i své tělo a zbavit ho jedů a nečistot. Zkuste přírodní detox a vezměte si na pomoc ostropestřec mariánský, který má dominantní postavení mezi bylinami nejen díky své mohutnosti, ale zejména léčivým účinkům na játra. Detoxikační kúra vám teď na podzim prospěje, protože játra jsou značně zatěžovaná a jejich dokonalé fungování je pro zdraví naprosto zásadní.

Zdraví > Zdraví
+26
. Redakce Redakce

Ozdobný slaměný cop jako krmítko pro ptáčky

Ptáci, kteří na zimu neodlétají do teplých krajin a sdílejí s námi naše nevlídné zimní počasí, potřebují trochu pomoct. Víte, čím jim zaručeně uděláte radost? Například slaměným copem jako krmítko, který bude s ořechy a lojovou koulí.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Jak na pěstování orchideje Phalaenopsis aneb 7 rad pro pěstitele začátečníky

Zimní královnou pokojových rostlin je bezesporu atraktivní a dlouze kvetoucí orchidej Phalaenopsis (česky můrovec). Orchideje vyžadují zvláštní péči, nicméně můrovec patří k nejodolnějším druhům. Jde o teplomilnou rostlinu, které vyhovují pokojové teploty. Vyžaduje vlhčí vzduch a rozptýlené světlo. Tady je 7 rad na pěstování orchideje Phalaenopsis pro pěstitele začátečníky.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Šťastný pes: Jak často venčit? Jak dlouho může být sám doma? Jak správně krmit?

Psi přinášejí svým lidem spoustu radosti, ale někdy i starosti. Nejeden chovatel čtyřnohého domácího mazlíčka si určitě už někdy otázky, jestli svého psa dostatečně často venčí, jak dlouho může pejsek zůstat sám doma a jestli nedělá chyby při krmení. Zdánlivé maličkosti, které ale mají ohromný vliv pro váš i pejskův šťastný a spokojený život.

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
Váza či obal na květináč z PET láhve 1
Váza či obal na květináč z PET láhve 1
+26
. Redakce Redakce

Váza či obal na květináč z PET láhve

Než začnete vynášet všechny PET láhve po silvestrovských oslavách do tříděného odpadu, vyberte si nějaké pěkně tvarované a vyrobte z nich veselou vázu nebo obal na květináč. Podle našeho videa to hravě zvládnete!

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Redakce Redakce

3 tipy na silvestrovské pohoštění z ovoce

Připravujete se na bujaré oslavy konce roku s partou přátel, a chcete je překvapit nápaditým pohoštěním, jehož příprava vám nezabere půl dne? Máme pro vás inspiraci na silvestrovské pohoštění z ovoce. Barevné špízy, ovoce v kornoutku i vyskládanou mísu.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Jak odstranit po večírku skvrny z koberce

Před vánočními svátky proběhl ve většině rodin velký úklid, ale jen málokomu naklizený byt vydržel až do nového roku. Vánoční oslavy a silvestrovské večírky ve většině domácností zanechaly menší či větší skvrny na kobercích. Víte, jak se jich zbavit?

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Novoroční dárky pro štěstí: Kominíček, prasátko, podkova i čtyřlístek

Na prahu Nového roku si vnad všichni vzájemně přejeme hodně štěstí. A abychom si toto přání alespoň trochu pojistili, přidáváme malý dárek. Může to být podkova, rybí šupinka, kominíček nebo malé, růžové či zlaté prasátko. Stejně činili dokonce už staří Keltové i Germáni. I oni věřili, že jim podobné amulety zajistí štěstí, zdraví i hojnou úrodu. A v jaký symbol štěstí věříte vy?

Domácnost > Tradice a svátky